در پنج ماهه اول سال صورت گرفت:

پرداخت دو هزار و 880 فقره وام فرزندآوری توسط بانک سینا

بانک سینا در راستای اجرای مفاد قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، در پنج ماهه ابتدای سال جاری، تعداد دو هزار و 882 فقره وام فرزندآوری به مبلغ یک هزار و 131 میلیارد ریال پرداخت کرده است.

 

به گزارش روابط‌عمومی بانک سینا، این بانک از ابتدای ابلاغ بخشنامه تسهیلات قرض‌الحسنه فرزندآوری به منظور حمایت از خانواده و افزایش جمعیت جوان کشور، پرداخت وام قرض‌الحسنه فرزندآوری را به واجدین شرایط آغاز کرده است.

این وام شامل خانواده‌های دارای فرزند متولد اول فروردین 1400 به بعد می‌شود که در این راستا تاکنون مبلغ یک هزار و 131 میلیارد ریال به دو هزار و 882 متقاضی پرداخت شده است.

پرداخت تسهیلات فرزندآوری پس از ثبت‌نام در سامانه ve.cbi.ir و تکمیل پرونده و انتخاب بانک مورد نظر امکان‌پذیر است.

بر اساس قانون به خانواده‌هایی که از سال 1400 به بعد صاحب فرزند شده‌اند، تسهیلات فرزندآوری به ازای فرزند اول 200 میلیون ریال، به ازای فرزند دوم 400 میلیون ریال، به ازای فرزند سوم 600 میلیون ریال، به ازای فرزند چهارم 800 میلیون ریال و به ازای فرزند پنجم به بعد یک میلیارد ریال پرداخت می شود.

تسهیلات فرزند‌آوری بدون الزام به سپرده‌گذاری و با شش ماه دوره تنفس برای شروع اقساط و با کارمزد سالانه حداکثر 4 درصد پرداخت می‌شود.

متقاضیان حداکثر تا دو سال پس از تولد فرزند خود می‌توانند درخواست وام را ثبت کنند. دوره باز‌پرداخت وام قرض‌الحسنه فرزندآوری متناسب با مبلغ وام تخصیص یافته از سه تا هفت سال است.

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها