رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری خواستار شد؛

افزایش حقوق بازنشستگان طبق توافق 38 درصدی؛ صدور احکام جدید سریع تر!

در واپسین روزهای هفته دولت قرار داریم و هنوز شاهد تحرکی از سوی مقامات دولتی که بیانگر اقدامی در جهت صدور احکام حقوق بازنشستگان سایر سطوح بازنشستگان تأمین اجتماعی باشد، نبوده‌ایم.

به گزارش مستقل آنلاین؛ حسن صادقی (رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری) در یادداشتی به لزوم صدور احکام جدید بازنشستگان سایر سطوح کارگری قبل از دوازدهم شهریور ماه اشاره کرد.

طبق نوشته ایلنا، در این یادداشت آمده است:

«در واپسین روزهای هفته دولت قرار داریم و هنوز شاهد تحرکی از سوی مقامات دولتی که بیانگر اقدامی در جهت صدور احکام بازنشستگان سایر سطوح بازنشستگان تأمین اجتماعی باشد، نبوده‌ایم. چندی پیش نیز شاهد ابلاغ مصوبه شورایعالی کار (۳۸ درصد+۵۱۵.۱۶۶ تومان) پیرامون افزایش سایر سطوح حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی از سوی آقای زاهدی وفا سرپرست محترم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوده‌ایم. طبق سخنان آقای زاهدی وفا، مقرر گردید اصلاح و صدور احکام جدید سایر سطوح بازنشستگان تأمین اجتماعی در شهریور ماه صورت گیرد که همین امر، امید را دل جامعه هدف و نمایندگان آنان پس از گذشت پنج ماه از سال ۱۴۰۱، زنده کرد. تحقق مطالبات سایر سطوح بازنشستگان تأمین اجتماعی برای حقیر و آنانی که دل در گرو آرامش و سکینه قلب جامعه کارگری بازنشسته دارند، مهم‌ترین خواسته و مطالبه است. مطالبه‌ای که توسط آقایان زاهدی وفا، سرپرست محترم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و میرهاشم موسوی، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در جلسه‌ای که با نماینده بازنشستگان داشتند، به خوبی مورد بررسی قرار گرفت و تأخیرِ بیشتر از این، در صدور احکام جدید سایر سطوح بازنشستگان تأمین اجتماعی جایز نیست.

 

»»»بیشتر بخوانید: مبلغ افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان: حداقل یک میلیون!

 

سایر سطوح بازنشستگان تأمین اجتماعی امید به آن دارند تا ۱۲ شهریور ماه شاهد تحقق وعده آقای زاهدی وفا سرپرست محترم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر اصلاح و صدور احکام جدید خود باشند. اما تجربه‌ی اینجانب طی سالیانِ سال در حوزه‌ی برنامه‌ریزی و برنامه‌نویسی سازمان تأمین اجتماعی از یکسو و تقاضای توأم با دلواپسی بازنشستگان که به حق نیز می‌باشد، از سوی دیگر، عرصه را بسیار سخت و غیرقابل تحمل کرده است و اگر اصلاح و صدور احکام جدید سایر سطوح بازنشستگان تأمین اجتماعی تا ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ اعمال نشود، جامعه کارگری بازنشسته برای چندمین بار در سال ۱۴۰۱ شاهد خلف وعده و عدم اجرای قانون توسط مسؤولین مربوطه خواهند بود.

جامعه کارگری بازنشسته پس از گذشت پنج ماه از سال، تاب رویارویی با خلف وعده‌ای دیگر ندارند؛ به همین دلیل از سازمان تأمین اجتماعی خواستاریم حداکثر تا ۱۲ شهریور می‌بایست احکام اصلاح و صادر شود تا اثرات خوشایند آن را از ۱۳ شهریور ماه و پس از صدور احکام جدید سایر سطوح بازنشستگان تأمین اجتماعی شاهد باشیم. تحقق وعده‌ای که موجبات آرامش روحی و سکینه قلب ذینفعان را فراهم و امید دستگاه‌های خبرپراکنی ۱۷۰ شبکه خارج از کشور را به یأس تبدیل خواهد کرد. انشاالله»

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها