سود سهام عدالت ۳ برابر می‌شود/جزئیات

سود سهام دو یا سه برابر می‌شود، با توجه به اینکه سهامی که به مردم تعلق گرفته است از ارزنده ترین سهام هاست.

سود سهام عدالت دو برابر و به صورت چند مرحله‌ای، دو یا سه بار در سال، پرداخت می‌شود. 

به گزارش مستقل آنلاین اکبر حیدری سخنگوی کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت گفت:

 در حین تخصیص سهام شرکت سرمایه‌پذیر به سبد سهام عدالت در سال ۱۳۸۵ تلاش شد ارزنده‌ترین سهام‌ها به سبد مردم تخصیص داده شود. سودآوری یکی از مهم‌ترین دلایل ارزنده بودن این سهام‌ها است و در این مدت نیز ثابت شده است در تخصیص سود و هم در پایداری ارزش، شرکت‌های حاضر در سبد سهام عدالت پیشرو بودند.

 سال گذشته نزدیک دو هزار میلیارد تومان سود سهام عدالت فقط شرکت‌های بورسی بود. امسال باتوجه‌ به مجامعی که در حال برگزاری است، برآوردها نشان می‌دهد سودآوری شرکت‌های سبد سهام عدالت افزایش قابل‌توجه پیدا کرده است.

 درباره زمان اجرایی‌شدن دوبرابر شدن سود سهام عدالت باید گفت جریان برگزاری مجامع شرکت‌های بورسی، بسته به پایان سال مالی تا اواسط سال طول می‌کشد. در این راستا شاهد هستیم سود سهام عدالت در سال‌های اخیر در اسفندماه برگزار شده است اما تلاش داریم بازه زمانی توزیع سود را در سال دو یا سه بار کنیم تا حجم مراجعات مردم کاهش پیدا کند و هم اگر مردم نیازهای اضطراری مالی دارند از آن استفاده کنند.

سیاست و تلاش دولت این است که مردم را به ماندگاری و حفظ سهام تشویق کند اما درعین‌حال این حق برای کسانی که در اضطرار هستند وجود دارد که بتوانند سهام خود را نقد کنند و البته باید در این مورد جمع‌بندی صورت بگیرد.

آیین‌نامه آزادسازی سهام عدالت به دلیل اشکالاتی که در مغایرت با قانون اصل ۴۴ و تجارت داشت در شورای‌عالی بورس در دست اصلاح است و بعد از اصلاح، ابزارهایی برای تأمین نقدینگی از سهام عدالت پیش‌بینی خواهد شد./تجارت نیوز

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها