جهان در محاصره همه گیری مواد مخدر

معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با موادمخدر گفت: با یک همه گیری جهانی موادمخدر روبرو هستیم که فرزندان و هم میهنانمان را تهدید می کند.

محمد جمالو معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با موادمخدر  صبح امروز در نشست ملی خیرین و سفیران زندگی که در مجموعه فرهنگی شقایق برگزار شد، گفت: در سال ۱۹۸۷ کنفرانس بین‌المللی مبارزه با اعتیاد و قاچاق مواد مخدر توسط مجمع عمومی سازمان ملل متحد، در شهر وین تشکیل شد و در آن کنفرانس مصوب شد که ۲۶ ژوئن سالروز جهانی مبارزه با موادمخدر نامگذاری شود و کشورها نیز متعهد شوند تا فعالیت‌هایی را در زمینه مبارزه با قاچاق مواد مخدر را به طور جدی انجام دهند.

وی افزود: با یک اپیدمی جهانی موادمخدر روبرو هستیم که فرزندان و هم میهنانمان را تهدید می کند، در واقع در این اپیدمی همه کشورها درگیر آن هستند.

معاون کاهش تقاضا ستاد ادامه داد: ما با تغییر و گسترش انواع مواد مخدر در جهان مواجهیم، به طوریکه ۱۹۸ میلیون نفر در دنیا حداقل یک بار به مواد کانابیس الوده شده اند.

جمالو بیان کرد: در حوزه مبارزه با موادمخدر اقدامات بینظیری در کشور انجام شده است و جمهوری اسلامی ایران بارها از سوی سازمان ملل تقدیر شده است.

وی اظهار کرد: طی سال‌های مبارزه با موادمخدر، ۴ هزار نفر از جوانان این مرز و بوم جان خود را در مسیر مبارزه و برای نجات جامعه بشری تقدیم کرده‌اند، لذا کارهای بزرگی شده است اما باید این اقدامات گسترش یابند.

جمالو در ادامه؛ با اشاره به تشکیل دفتر اشتغال بهبودیافتگان و مددجویان اعتیاد گفت: خیرین و کارآفرینان می توانند در این دفتر شرکت و نظرات و پیشنهادات خود را ارائه کنند.

وی در پایان تصریح کرد: اگر مشارکت مردمی در حوزه‌های مختلف از جمله آسیب‌های اجتماعی باشد، دستاوردهای بسیار خوبی برای جامعه به دست خواهد آمد، به عنوان مثال در دوره اپیدمی کرونا، شاهد حضور تک تک افراد جامعه بودیم که در نهایت با مشارکت مردم از اوج این اپیدمی کاسته شد. اعتیاد نیز همینطور است، مبارزه با آن نیازمند همگان است.

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها