هشدار به اتباع افغانی فاقد کارت اقامت/ 6 ماه فرصت دارید

مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور با اعلام اینکه سرشماری اتباع افغانستانی فاقد مدرک تا ۱۷ خرداد ادامه دارد، اظهار داشت که به شرکت کنندگان در این طرح اقامت موقت ۶ ماهه داده می‌شود.

«صادق رضادوست» مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور اعلام کرد که طرح سرشماری اتباع افغانستانی فاقد مدرک که در ایران حضور دارند، به ویژه اتباع وارد شده پس از تحولات اخیر آن کشور، تا 17 خرداد امسال ادامه خواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه فرصت تعیین شده تمدید نخواهد شد، تصریح کرد که به اتباع افغانستانی فاقد مدرک که در در این طرح شرکت کنند اقامت موقت 6 ماهه داده خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، رضادوست گفت: آن دسته از اتباع افغانستانی فاقد مدرک که تاکنون نتوانسته‌اند در طرح‌های سرشماری شرکت کنند، برای بهره‌مندی از برگه اقامت موقت که فعلاً به مدت 6 ماه است، هر چه سریع‌تر برای ثبت‌نام به دفاتر پیشخوان دولت در سراسر کشور مراجعه کنند.

وی ادامه داد: طرح سرشماری اتباع جدید الورود از 22 فروردین امسال آغاز شده و تا 17 خردادماه ادامه دارد اما پس از آن تمدید نمی‌شود.

هشدار به اتباع فاقد کارت اقامت

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور همچنین هشدار داد: افرادی که در این طرح شرکت نکنند به عنوان اتباع غیر مجاز تلقی می‌شوند و باید کشور را ترک کنند.

رضادوست خاطرنشان کرد: بنابراین توصیه می‌شود همه اتباع فاقد مدرک اقامتی، مهاجرین و پناهجویان جدیدالورود برای دریافت تسهیلات اقامتی، با استفاده از این فرصت و شرکت در طرح سرشماری، برگه اقامت موقت خود را دریافت کنند.

وی اظهار کرد: تمام اتباع افغانستانی فاقد مدرک در همه استان‌های ایران، اعم از ممنوعه و غیر ممنوعه به غیر از (استان های سیستان و بلوچستان و آذربایجان غربی) می‌توانند به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه و نسبت به ثبت نام در طرح مذکور اقدام کنند.

مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور تصریح کرد: با توجه به اینکه حضور اتباع خارجی در استان‌های ممنوعه مجاز نیست، تاکید می‌کنیم اتباع مذکور پس از ثبت‌نام در طرح سرشماری اتباع افغانستانی فاقد مدرک، یکی از استان‌های مجاز و مجاور را برای اقامت و اسکان انتخاب کنند، در غیر این صورت فرد غیرمجاز تلقی شده و باید ایران را ترک کند./ تسنیم

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها