قتل دختر جوان در پژو 206 / سفید ران میترا هدف چاقو قرار گرفت

پرونده پر کش و قوس کشته شدن دختر جوان در درگیری با راننده پژو پس از شور در هیات عمومی دیوان عالی کشور به ایستگاه آخر رسید و50قاضی عالی رتبه حکم به قصاص راننده پژو صادر کردند.

قتل زن جوان در تهران رقم خورد. قتل زن جوان در تهران بخاطر ضربه به پایش  رخ داد. عامل قتل زن جوان در تهران دستگیر شد و رسیدپی به پرونده قتل زن جوان در تهران در دادگاه رسیدگی شد. در امه بیشتر از قتل زن جوان در تهران بخوانید.

به گزارش رکنا، 20 مرداد ماه سال ۹۶ عابرانی که از خیابان  اندرزگو  عبور می کردند با دختر جوانی در حاشیه خیابان روبه رو شدند که پایش به شدت خونریزی داشت. عابران با  اورژانس تماس گرفتند و  دختر جوان به نام میترا به بیمارستان منتقل شد.تلاش پزشکان برای درمان وی بی نتیجه ماند و ساعتی بعد میترا به خاطر بریدگی سفیدران پایش تسلیم مرگ شد.

با  مرگ دختر44 ساله پلیس به پرس و جو از شاهدان پرداخت. یکی از آنها گفت: من در یک لحظه دیدم دخترجوان در حالی پایش خونریزی داشت از یک پژو پیاده شد.  من  توانستم شماره پلاک  ماشین را بردارم.

با اطلاعاتی که این مرد به پلیس داده بود راننده پژو به نام رامین 23 ساله ردیابی و بازداشت شد و به درگیری خونین با میترا اعتراف کرد.

وی در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد.

در آن جلسه وکیل اولیای دم در جایگاه ویژه ایستاد و گفت: مادر میترا که مقیم آمریکاست تنها ولی دم است و او برای قاتل دخترش حکم قصاص خواسته است.

وقتی رامین در جایگاه ویژه ایستاد در تشریح جزئیات ماجرا گفت: به تازگی پژو ۲۰۶ خریده بودم که دنبال دوستم مسعود رفتم و با هم از ورامین به قیطریه رفتیم . در حوالی بلوار اندرزگو از خودرو پیاده شدیم تا شام بخوریم . چند دقیقه بعد مسعود از من خواست تا سوئیچ خودرو را به او بدهم . مسعود از رستوران بیرون رفت و چند دقیقه بعد من دنبال مسعود رفتم و دیدم او و یک دختر جوان در خودرو مشغول صحبت هستند . مسعود از من خواست تا چند دقیقه منتظر او بمانم. من حدود نیم ساعت منتظر آن ها ماندم و وقتی دوباره سراغ مسعود رفتم با تندی از من خواست تا مزاحم نشوم. او در خودرو مشغول صحبت با دختر جوان بود . من عصبانی شدم و مسعود پیاده شد اما دختر جوان همچنان روی صندلی شاگرد خودرو نشسته بود.

وی ادامه داد:  من پشت فرمان نشستم و از میترا  خواستم تا خودرو را ترک کند اما میترا گفت : مسعود قول داده تا به او پول بدهد و تا زمانی که پولش را نگیرد خودرو را ترک نمی‌کند . میترا می گفت قصد دارد به یک پارتی شبانه برود و پس از دریافت پول باید او را به مهمانی برسانیم .

این متهم گفت: من که از شنیدن حرف های دختر جوان عصبانی شده بودم برای ترساندن او کارد میوه خوری را که در خودرو داشتم بیرون کشیدم اما دختر جوان دستم را هل داد که دستم زخمی شد. او نمی خواست پیاده شود به همین دلیل من و میترا با هم درگیر شدیم و نمی‌دانم چطور چاقو به سفید ران او برخورد کرد . همان موقع میترا که از دیدن خون ترسیده بود فریاد کشید و پیاده شد. من که شوکه شده بودم با خودرو فرار کردم اما عابرانی که میترا را خونین دیده بودند پلاک خودرو را برداشتند و به این ترتیب بازداشت شدم.

در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و وی را از اتهام قتل عمدی تبرئه و به خاطر قتل شبه عمد به پرداخت دیه محکوم کردند.

آغاز کش و قوس قضایی پرونده

با اعتراض اولیای دم به حکم صادره پرونده در دیوان عالی کشور تحت رسیدگی قرار گرفت و قضات دیوان عالی کشور این حکم را تایید نکردند.

با شکسته شدن حکم دیه ،پرونده رامین برای رسیدگی به شعبه همعرض ارسال شد.

پسر جوان این بار در شعبه 10دادگاه کیفری یک استان تهران از خود دفاع کرد.

وی حرفهای قبلی اش را تکرار کرد و گفت: باور کنید سماجت میترا باعث شد برای ترساندن او چاقو بکشم.اما من نمی خواستم ضربه ای به او بزنم.

من اتهام قتل عمدی را قبول ندارم .چون هیچ خصومتی با دختر جوان نداشتم و اصلا او را نمی شناختم. در کشمکش میان ما چاقو ناخواسته به سفیدران او برخورد کرد و موجب مرگش شد.

وی ادامه داد: من اصلا فکر نمی کردم ضربه به پا می تواند کشنده باشد.

در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و با توجه به مدرک های موجود در پرونده رامین را به خاطر قتل شبه عمد به پرداخت دیه محکوم کردند.اما این بار نیز مادر قربانی که تنها ولی دم بود به حکم اعتراض کرد و پرونده به دیوان عالی کشور فرستاده شد.

قضات دیوان عالی کشور پس از بررسی پرونده بار دیگر حکم دیه رامین را شکستند. به این ترتیب پرونده  اصراری به هیات عمومی دیوان عالی کشور فرستاده شد تا 50 قاضی عالی رتبه بار دیگر آن را بررسی کنند.هیات عمومی دیوان عالی کشور پس از بررسی موشکافانه پرونده، قتل را عمدی تشخیص دادند.

با این اظهار نظر پرونده به شعبه 5 دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و رامین برای سومین بار از خود دفاع کرد.

وی دفاعیات قبلی اش را تکرار کرد و گفت قصد قتل نداشته است.

در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و با توجه به مدرک های موجود در پرونده وی را به قصاص محکوم کردند.

چون پیش تر پرونده در هیات عمومی دیوان عالی کشور به شور گذاشته شده بود حکم قطعی به شعبه اجرای احکام دادسرا فرستاده شدو وی در برابر حکم قطعی قصاص قرار گرفت.

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها