بی آبرویی زن جوان در کرمانشاه به دست همکار کینه ای + جزئیات

رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه از دستگیری شخصی که با دسترسی غیرمجاز به اکانت اینستاگرام همکار خود وی را تهدید به انتشار اطلاعات خصوصی کرده بود، خبر داد.

 سرهنگ علی عباسی کسانی رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه در تشریح این خبر گفت: خانم جوانی با در دست داشتن برگه قضایی به این پلیس مراجعه و اعلام کرد که شخصی ناشناس با هک شبکه اجتماعی اینستاگرام شخصی او اطلاعاتش را پخش کرده و اقدام به تهدید وی کرده است، لذا رسیدگی پرونده در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

به گزارش رکنا، وی در ادامه گفت: با توجه به پیگیری و بررسی‌های صورت گرفته بر اساس مستندات موجود و اظهارات شاکی، متهمه که از همکاران شاکی بوده با تلاش مأموران پلیس فتا استان شناسایی و دستگیر شد .

ضمن مواجهه با شاکیه و مستندات و ادله کشف‌شده به جرم خود اعتراف کرد و اذعان داشت شاکیه رمز ورود اینستاگرام خود را بر روی بر روی کاغذ یادداشت و داخل کیف خود قرار داده بوده که در یک فرصت مناسب برداشته و به اطلاعات حساب کاربری او دسترسی پیداکرده است.

رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه ضمن تأکید بر لزوم حفظ اطلاعات حساب‌های کاربری گفت: اعتماد به دیگران یکی از آسیب‌هایی است که می‌تواند خسارات جبران‌ناپذیری به افراد وارد کند همچنین از یادداشت اطلاعات حساب کاربری و نگهداری از آن در محل‌های ناامن خودداری کنید چراکه برخی سودجویان از این فرصت سوءاستفاده کرده و اطلاعات شمارا به سرقت می‌برند.

سرهنگ علی عباسی کسانی با اشاره به اینکه کاربران می‌توانند با فعال‌سازی گزینه تائید دومرحله‌ای در تمامی شبکه‌های اجتماعی، امنیت حساب کاربری خود را بالا ببرند، خاطر نشان کرد : سایت پلیس فتا به آدرس cyberpolice.ir مرجعی کامل از اخبار، اطلاعات و آموزش‌های سایبری بوده و کاربران با مراجعه به آن می‌توانند راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایند.

همچنین در صورت نیاز نیز می‌توانند گزارش موارد مشکوک را در سامانه پاسخگویی به فوریت‌های سایبری با همکاران ما در میان بگذارند.

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها