رئیس قوه قضائیه:

به زودی بخشنامه‌ای برای ساماندهی ممنوع‌الخروجی‌ها صادر می‌شود

‏غلامحسین محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه آمار ممنوع‌الخروجی‌ها زیاد نیست، اما کم هم نیست گفت: «گاهی فردی ممنوع‌الخروج می‌شود که بعدا معلوم می‌شود ضرورتی نداشته. برخی افراد با آنکه حکمشان پس از ۶ ماه بلااثر می‌شود باز هم با وجود پایان دوره محکومیت همچنان ممنوع‌الخروج‌اند.»

حجم ویدیو: 2.13M | مدت زمان ویدیو: 00:01:15

 محسنی اژه‌ای امروز در جلسه شورای عالی قوه قضائیه گفت بزودی بخشنامه‌ای برای ساماندهی ممنوع‌الخروجی‌ها صادر می‌شود. 

اژه‌ای گفت: از مسئولین استان بوشهر با من تماس گرفت که ممنوع الخروجم.

باید زمان در ممنوع الخروجی بودن قید شود.

 رییس قوه قضاییه در ادامه گفت: آمار کسانی که ممنوع الخروج می‌شوند زیاد نیست اما کم هم نیست و این مساله باعث بروز مشکلاتی برای مردم شده است. ابتدا باید مشخص شود که کدام دستگاه‌ها اجازه دارند افراد را ممنوع‌الخروج کنند و چه کسانی و برای چه مدتی باید ممنوع‌الخروج شوند. اینکه به مردم بدون هیچ توجیه قانونی اعلام نشود که ممنوع‌الخروج شده‌اند و در فرودگاه متوجه موضوع شوند خسارت بار است.

رییس دستگاه قضا از دادستان کل کشور و سازمان بازرسی خواست که بر روند ممنوع‌الخروجی‌ها نظارت جدی داشته باشند تا ضوابط آن رعایت شود.

رئیس قوه قضاییه همچنین با بیان اینکه برخی دستگاه‌ها مثل سازمان مالیاتی و بانک‌ها هنوز بدون اطلاع رسانی مناسب افراد را ممنوع‌الخروج می‌کنند، گفت: به زودی بخشنامه‌ای برای ساماندهی ممنوع‌الخروجی‌ها صادر می‌شود.

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها