آغاز تزریق دوز سوم فایزر در انگلیس

اولویت برای دوز سوم واکسن افراد بالای 50 سال ، کارکنان بهداشت و مراقبت های اجتماعی و هر کسی با سیستم ایمنی ضعیف است.

به گزارش مستقل آنلاین روزنامه گاردین چاپ لندن نوشت:

تاکنون بیش از دو میلیون نفر در انگلستان دوز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند. به گفته مقامات بهداشت و درمان انگلیس حداقل 6 ماه پس از دوز دوم ، تزریق دوز تقویتی انجام می شود.

NHS انگلستان(سرویس بهداشت ملی)روز شنبه در گزارشی گفت که سه هفته پس از شروع برنامه تقویت کننده ، در مجموع 2.08 میلیون نفر دوز سوم را دریافت کردند.

در این گزارش آمده است که این موارد شامل دوز سوم به عنوان تقویت کننده و دوزهایی است که به افرادی که دارای سیستم ایمنی بسیار ضعیف هستند و ممکن است با دو دوز در برابر کرونا ایمن نشوند،تزریق می شود.

روت می ، مدیر ارشد پرستاری انگلستان ، گفت که اخیراً از دوز تقویت کننده "برای محافظت از خود و اطرافیان" استفاده کرده است.

او گفت: به لطف تلاش های باورنکردنی کارکنان NHS که در مساجد ، زمین های ورزشی و مراکز اجتماعی واکسیناسیون را انجام داده اند ، افرادی که واجد شرایط هستند و بیشتر در معرض خطر ابتلا به کروناویروس هستند ، توانسته اند تقویت کننده خود را تزریق کنند.

افراد واجد شرایط دریافت دوز تقویت کننده شامل افراد بالای 50 سال ، کادر درمانی  و مراقبت های اجتماعی و افراد بین 16 تا 49 سال با بیماری های زمینه ای هستند که آنها را در معرض خطر بیشتری از ویروس قرار می دهد.

قبل از اعلام ماه گذشته در مورد تقویت کننده ها ، مقامات توصیه کردند که دوز سوم به افراد بالای 12 سال که در زمان دوز اول یا دوم سیستم ایمنی پایینی داشتند ، اعم از افراد مبتلا به سرطان خون ، HIV پیشرفته و نیز کسانی که اخیرا سابقه پیوند اعضا را دارند ارائه شود.

 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها