تعداد فوتی ها در روسیه به 900 نفر در روز رسید

روسیه برای اولین بار بیش از 900 مورد مرگ در اثر کووید 19 در روز را اعلام کرد.

به گزارش مستقل آنلاین رویترز نوشت:در حالی که مقامات در تلاش جدی برای محدود کردن تعداد بالای عفونت ها به دلیل شیوع جهش یافته "دلتا" هستند. و نرخ پایین واکسیناسیون و ارقام دولتی از 929 مورد مرگ بر اثر "کووید 19" در 24 ساعت گذشته صحبت کردند که بالاترین آمار مرگ و میر روزانه از زمان شیوع این بیماری همه گیر است.

بر این اساس تعداد قربانیان ویروس در روسیه به 212،625 نفر رسید. که بالاترین نرخ فوت در اروپا است.

روسیه با بیش از 7.5 میلیون مورد مبتلا ، پنجمین کشور جهان از نظر میزان ابتلا به ویروس است. و از آگوست گذشته ، با کند شدن واکسیناسیون ، تعداد سرایت ها افزایش یافته است.

در حالی که بسیاری از واکسن های تولید شده در روسیه ماه ها در دسترس بوده است ، مقامات در متقاعد کردن شهروندانی که در مورد واکسیناسیون شک دارند ، مشکل دارند.نظرسنجی های مستقل نشان می دهد که بیش از نیمی از روس ها قصد دریافت واکسن را ندارند.

تا چهارشنبه؛ براساس وب سایت Gogov ، که داده های COVID-19 را از مناطق مختلف جمع آوری می کند ، کمتر از 30 درصد از شهروندان واکسن را به طور کامل دریافت کرده اند.

دیمیتری پسکوف ، سخنگوی کرملین روز چهارشنبه گفت که بازگشت به تعطیلی کامل "یک سناریوی کاملاً نامطلوب" است.

مرکز اپیدمی در روسیه ، تاکنون از اعمال مجدد اقدامات خودداری کرده است. مقامات می گویند جهش بسیار مسری "دلتا" باعث همه موارد در پایتخت روسیه شده است.

کارشناسان مستقل مقامات را متهم می کنند که شدت این همه گیری را دست کم گرفته اند.

بر اساس تعریف گسترده تری از مرگ و میرهای ناشی از ویروس ، آژانس آمار روسیه ، Rosstat ، در اوت گذشته بیش از 350،000 مرگ در روسیه را گزارش کرد.

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها