قتل مرد اردبیلی با شلیک گلوله در مرز آذربایجان با ایران + عکس

دیه مرد چوپان که در مرز آذربایجان کشته شده به درخواست اولیای دم از صندوق بیت المال به خانواده اش پرداخت می شود.

رسیدگی به این پرونده از 2 سال قبل به دنبال کشته شدن مرد ۷۴ ساله ای به نام ابراهیم در نقطه صفر مرزی در منطقه بیله سوار آغاز شد. این مرد که چوپان بود گوسفندانش را برای چرا به منطقه بیله سوار برده بود اما چون گوسفندان وی  از مرز عبور کرده و به سمت  آذربایجان حرکت کرده بودند وی  از مرز ایران خارج  و  از سوی مأموران مرزی کشور آذربایجان کشته شد.

پلیس آذربایجان بعد از این ماجرا با پلیس ایران تماس گرفت و جسد ابراهیم را به ایران تحویل داد. اما ماموری را که به وی شلیک کرده بود تحویل ایران  نداد و اعلام کرد مامور مرزی پس از چندمرتبه هشدار به مرد چوپان شلیک کرده و از قانون تخطی نکرده است.

 خانواده ابراهیم پیگیر پرونده شدند و از سربازی که به پدرشان شلیک کرده بود شکایت کردند اما پلیس آذربایجان اعلام کرد ابراهیم بدون توجه  به هشدار پلیس مرزی به مرز آذربایجان وارد شده و آنها ناچار به شلیک کرده اند .

وقتی تلاش اولیای‌دم برای مجازات ماموری که به پدرشان شلیک کرده بود به نتیجه نرسید آنها در دادگاه کیفری یک استان تهران حاضر شدند و خواستند تا دیه از صندوق بیت المال به آنها پرداخت شود.

 پسر قربانی گفت :پدرمان سالها در آن منطقه چوپان بود اما نمی‌دانیم چرا ماموران مرز کشور آذربایجان به او شلیک کردند.او بی گناه کشته شد و حالا که تلاش ما برای پیگیری قتل پدرمان بی نتیجه مانده  تقاضا داریم تا دیه از صندوق بیت المال به ما پرداخت شود.

 در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و با توجه به مدرک های موجود در پرونده حکم دادند تا دیه مرد چوپان از صندوق بیت المال به خانواده اش پرداخت شود./رکنا

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها