آمریکا واکسن فایزر به مصر اهدا کرد

وزارت بهداشت مصر روز جمعه اعلام کرد که 1.6 میلیون دوز واکسن ویروس کرونا فایزر که توسط دولت آمریکا از طریق طرح توزیع واکسن COVAX اهدا شده است ، دریافت شد.

به گزارش مستقل آنلاین الشرق الاوسط نوشت:نیکول شامپین ، کاردار آمریکا و محمد حسنی ، وزیر بهداشت مصر ، در تحویل واکسن های فایزر به مصر (سفارت آمریکا در مصر) شرکت کردند.

وزارت بهداشت مصر روز جمعه اعلام کرد که 1.6 میلیون دوز واکسن ویروس کرونا فایزر که توسط دولت آمریکا از طریق طرح توزیع واکسن COVAX اهدا شده است ، دریافت شد.

در همین حال ، دولت از همه کارکنان دولت خواست واکسن COVID-19 را واکسینه کنند.

مصر قبلاً واکسن های تولید شده توسط آسترازنکا ، سینوفارم ، اسپوتنیک، جانسون و جانسون و سینوواک را دریافت کرده است که در حال تولید است.

حلا زاید ، وزیر بهداشت مصر روز پنجشنبه گفت مصر یک میلیون و 612 هزار دوز واکسن فایزر را با حضور نیکول شامپین کاردار ایالات متحده ، محمد حسنی دستیار وزیر بهداشت و نمایندگان سازمان بهداشت جهانی و یونیسف از دولت آمریکا دریافت کرده است. به گفته وی این اقدام در راستای برنامه مصر برای تنوع بخشیدن به منابع واکسن صورت گرفته است.

خالد مجاهد ، سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه واکسن دو دوز فایزر توسط WHO و سازمان دارویی مصر تأیید شده است ، خاطرنشان کرد: این محموله قبل از توزیع در 1100 مرکز واکسیناسیون در سراسر کشور در آزمایشگاه های EDA مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد.

حسنی از سفارت آمریکا برای حمل و نقل تشکر کرد و خاطرنشان کرد که تحویل فایزر اولین دسته از سری محموله هایی است که از ایالات متحده به مصر بالغ می شود و بالغ بر 5 میلیون دوز است.

شامپین گفت دولت و مردم آمریکا هر روز در کنار یکدیگر برای مبارزه با ویروس کرونا تلاش می کنند.

وی افزود: در آغاز همه گیری ، مصر تجهیزات پزشکی را به ایالات متحده ارسال کرد. در آگوست 2020 ، ایالات متحده 250 دستگاه تنفس مصنوعی را به مصر فرستاد. اهدای واکسن امروز بر تعهد مستمر ما برای حمایت از مصر در بحران بهداشت جهانی تأکید می کند. "

در همین حال ، مصر در 24 ساعت گذشته 741 مورد ابتلا به کووید -19 و 37 مرگ را ثبت کرده است. وزارت بهداشت در بیانیه ای اعلام کرد که تعداد کل مبتلایان تایید شده بالغ بر 304،524 نفر است که 255،886 نفر بهبود یافته و 17،331 نفر جان خود را از دست داده اند.

روز جمعه ، وزارت بهداشت مصر مکان 270 مرکز جوانان را که مجهز به واکسیناسیون دانشجویان دانشگاه هستند ، بدون ثبت نام آنلاین ، برای تسریع روند واکسیناسیون قبل از شروع سال تحصیلی جدید ، منتشر کرد.

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها