بهشت زهرا باید قطب فرهنگی شود

شهردار تهران با اشاره به حضور تعداد کثیری از شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم در گلزار شهدای بهشت زهرا (س)، گفت: این محل نورانی باید به قطب فرهنگی کشور تبدیل شود.

علیرضا زاکانی روز پنجشنبه در مراسم نواختن یازدهمین زنگ دانش آموز شهید با عنوان دانش آموزان دیروز و آموزگاران امروز در بهشت زهرا (س)، اظهار داشت: گلزار شهدای بهشت زهرا (س) به یک مکان تعلیم، تربیت و علم آموزی تبدیل خواهد شد.

وی با اینکه برنامه ریزی لازم از سوی شهردای تهران برای تبدیل بهشت زهرا (س) به یک کانون فرهنگی انجام شده است، خاطرنشان کرد: برای این منظور ۵۸۴ هکتار از اراضی بهشت زهرا و ۱۲ هکتار از گلزار شهدا پیش بینی شده است.

زاکانی اضافه کرد: برنامه ریزی های عملی پیش بینی شده برای این منظور به زودی از سوی شهرداری تهران اعلام خواهد شد.

شهردار پایتخت با بیان اینکه ما به عنوان میراث داران شهدا رسالت سنگین و بزرگی بر عهده داریم، تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران از این لحاظ که ادامه دهند مکتب عاشورا بوده و شهدای زیادی در راه تحقق آن خون داده اند نظامی مقدس و مسئولیت گرفتن در آن کار سخت و خطیری است.

زاکانی ادامه داد: با نگاهی به زندگی و مشی شهدا باید بدانیم که تا آخرین قطره خون باید در راه اعتلای نظام جمهوری اسلامی تلاش کنیم و وقتی تمامی داشته ها و نداشته هایمان را مانند شهدا در راه نظام فدا نکردیم به عملکرد خودمان شک داشته باشیم./ایرنا

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها