گران ترین کارواش مرد تهرانی را نقره داغ کرد

کارواش یک خودرو 50 میلیون آب خورد.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت از دستگیری 2 کلاهبردار که به ازای کارواش یک خودرو 50 میلیون ریال کلاهبرداری کرده بودند، خبر داد و گفت: متهمان به 19 فقره کلاهبرداری به همین شیوه اعتراف کردند.

سرهنگ "داود معظمی گودرزی" رئیس پلیس فتا پایتخت اظهار داشت: تعدادی از شهروندان به پلیس فتا تهران مراجعه و مدعی شدند مبالغی بصورت غیرمجاز از حساب آنان برداشت شده است.

راز کارواش میلیونی تهران لو رفت

 وی عنوان کرد:  پس از اخذ اظهارات مال باختگان این پرونده موضوع در دستور کار قرار گرفت و کارشناسان پلیس فتا پایتخت تحقیقات خود را در این زمینه آغاز کردند.

رئیس پلیس فتا تهران ابراز داشت:  در تحقیقات اولیه کارشناسان پلیس فتا پایتخت مشخص شد همه قربانیان این پرونده بعد از مراجعه به یک کارواش در نقطه ای در حاشیه تهران حسابشان خالی شده و به روش اسکیمر مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند.

گودرزی افزود: افسران پلیس فتا تهران بزرگ در مرحله تحقیقات پرونده متوجه شدند مجرمان تحت پوشش کارگران یک کارواش بزرگ در حاشیه تهران مشغول کار شده و پس از کپی برداری کارت‌های بانکی مال باختگان به وسیله دستگاه اسکیمر اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب بانکی آنان کرده اند.

این مقام سایبری ادامه داد:  تیم مبارزه با اسکیمر این پلیس با بررسی های تکمیلی و همه جانبه و بهره گیری از روش های فنی و علمی موفق شدند نفرات را شناسایی و پس از تشریفات قضایی، هر 2 مجرم را در محل اختفای خود در یکی از مناطق جنوبی تهران دستگیر و به همراه تجهیزات اسکیمر به پلیس فتا انتقال دادند.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: متهمان پس از انتقال به پلیس فتا به بیش از 19  فقره کلاهبرداری  با همین روش به 7 میلیارد ریال اعتراف کردند و پرده از نحوه اقدامات مجرمانه خود برداشتند.

وی اضافه کرد:  شهروندان برای پیشگیری از سرقت‌ به‌ صورت اسکیمینگ، انجام عملیات بانکی و وارد کردن رمز کارت حساب بانکی را شخصاً انجام دهند چرا که حتی در صورت نصب اسکیمر بر روی دستگاه کارت‌خوان، بدون اطلاع از رمز عبور، امکان برداشت از حساب شهروندان امکان‌پذیر نخواهد بود.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ با بیان اینکه تغییر رمز دوره ای یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از عملی شدن اهداف مجرمانه کلاهبرداران است، توصیه کرد: در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس  www.Cyberpolice.ir  گزارش کنند.

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها