تدوین سند خدمات تدفین در بلایا

معاون آمادگی، مقابله و پدافند غیر عامل سازمان مدیریت بحران شهر تهران از تدوین سند شرح خدمات عملیات تدفین در بلایا خبر داد.

اسماعیل سلیمی در چهارمین نشست هیئت هم‌ اندیشی آمادگی و مقابله مدیریت بحران شهر تهران که با موضوع تدوین سند شرح خدمات عملیات تدفین در بلایا برگزار شد، گفت: با توجه به توافق بین سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران و سازمان بهشت زهرا مقرر شد به منظور احصاء اقدامات اضطراری در عملیات فرآیند تدفین انبوه در سوانح بزرگ با هم اندیشی اساتید و متخصصان این حوزه، شرح خدمات جامع انجام مطالعات در این خصوص تدوین شود و سازمان بهشت زهرا نسبت به انتخاب مشاور و انجام مطالعات اقدام کند.

به گفته وی این سند پس از تصویب ملاک عمل و تقسیم وظایف کارگروه تدفین ستاد ویژه مدیریت بحران شهر تهران است.

سلیمی افزود: همچنین مقرر شد تهیه پاسخ نظام سلامت به بلایا و فوریت ها «EOP» برای تدفین انبوه و درج آن به عنوان یکی از پیوست های عملکرد  EOP شهر تهران در شرح خدمات این سند لحاظ شود و عملیاتی کردن شرح خدمات به علاوه ماهیت پژوهش آن در دستور کار قرار گیرد.

در این نشست محسن نادی مشاور ارشد ستاد ویژه مدیریت بحران شهر تهران، سعید خال رئیس سازمان بهشت زهرا (س)، ابراهیم تاجیک نوری معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان تهران و سایر متخصصان حوزه مدیریت بحران حضور داشتند.

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها