قتل ناموسی چیست؟

در پرونده های قتل ناموسی همیشه یک نفر قربانی تعصبات می شود در این مطلب ماجرای چند قتل هولناک ناموسی را می خوانید.

 قتل ناموسی  اینبار در لرستان اتفاق افتاد. در این  قتل ناموسی  دختری 14 ساله به نام مبینا سوری به دست اعضای خانواده خود کشته شد.اهالی بخش سوری لرستان که  قتل ناموسی  در آن اتفاق افتاد،انگیزه این  قتل ناموسی  را تعصبات بی پایه و اساس عنوان کردند.بررسی این قتل ناموسی در جریان دستور قضایی قرار دارد.

8 شهریور امسال دختر جوانی به نام مبینا سوری 14 ساله، اهل و ساکن بخش سوری استان لرستان که همسر یک فرد روحانی بود؛ با انگیزه ناموسی توسط یکی از اعضای خانواده خود به قتل رسید.

مبینا سوری قربانی قتل ناموسی

یکی از اهالی روستای سوری در مورد جزئیات این قتل ناموسی به گفت:«مبینا دختری 14 ساله بود که با یکی از روحانیون جوان روستای رومیانی ازدواج کرده بود. مدتی بود پشت سر مبینا و یکی از جوان های روستا حرف و حدیث بود اما این حرف و حدیث ها بیهوده بود.اهالی می گفتند که کسی با مبینا تماس گرفته بوده است.منطقه ما یک منطقه عشایری است و فرهنگ مردم طوری است که تعصبات بیهوده زیادی دارند.اگر کسی به یک دختر چپ نگاه کند، مردم با حرف و حدیث او را نابود می کنند. مبینا دختر خیلی کم سن و سالی بود و با اجتماع آشنا نبود.

من از اهالی روستا که در مراسم فاتحه خوانی او شرکت داشتند شنیدم که می گفتند شوهر مبینا گریه می کرد و می گفت من به همسرم اطمینان داشتم.اما ظاهرا خانواده مبینا و افرادی از خانواده شوهرش به خاطر سوظن و تعصب او را به قتل رساندند.»

جزئیات قتل ناموسی در لرستان

یکی دیگر از اهالی روستا در مورد جزئیات حادثه قتل مبینا سوری گفت:« یک نفر به پدر همسر مبینا گفته بود که نیمه شب جوانی وارد خانه آنها شده است.اما شوهر مبینا خانه بود و این حرف نمی توانست صحت داشته باشد. آن ها می گفتند، مبینا به شوهرش قرص خواب آور داده و شخص غریبه ای را وارد خانه کرده است و همین حرف باعث شد که خانواده مبینا یعنی عموها و برادر او همچنین عموی همسرش و پدر همسرش به خاطر سوظن نقشه قتل او را بکشند.بعد مبینا را در خانه خودش با روسری خفه کردند و بعد از قتل گفته بودند که او خودکشی کرده است.تا اینکه ماموران پلیس برای تحقیقات وارد عمل شدند و مظنونین پرونده را بازداشت کردند.گفته می شود عامل قتل یکی از فامیل های خود مبیناست.به همین دلیل خانواده اش بابت قتل او شکایتی نکرده اند.»

سردار الهی،فرمانده انتظامی استان لرستان در مورد جزئیات این حادثه گفت:«این قتل به دلیل اختلافات خانوادگی رخ داده بود و متهم به قتل شناسایی و دستگیر شده است.متهم یکی از  بستگان خود مقتول است.»

سرهنگ مهدوی کیا فرمانده انتظامی رومشکان گفت: جسد دختر نوجوان رومشکانی مبینا سوری که در سن ۱۶ سالگی با پسر عمه خود ازدواج کرده بود در یک باغ پیدا شد.

فرمانده انتظامی رومشکان افزود: همسر مبینای ۱۶ ساله به عنوان متهم دستگیر شده است.

به گفته سرهنگ مهدوی کیا اینکه این دختر ۱۶ ساله توسط همسرش به قتل رسیده یاخودکشی کرده در دست بررسی است.

سردار یحیی الهی فرمانده انتظامی لرستان هم دلیل این قتل را اختلافات خانوادگی اعلام کرده است.

قتل ناموسی در کرمانشاه / پدر شکیبا دختر شانزده ساله اش را کشت

عصر جمعه 11 تیرماه سال جاری بود که ماموران پلیس کرمانشاه در قتل دختر 16 ساله ای در محله ده مجنون قرار گرفتند.

ماموران با حضور در محله ده مجنون با صحنه هولناکی روبرو شدند و مشخص شد دختر نوجوان هدف ضربات مرگبار قرار گرفته و دستان خونین پدر نشان از یک جنایت خانوادگی داشت.

قتل ناموسی دختر به دست پدر

ماموران پی بردند که شکیبا 16 ساله از سوی پدرش هدف ضربات مرگبار قرار گرفته و به قتل رسیده است که در همان صحنه جرم پدر شکیبا که شاپور نام دارد دستگیر شد.

شنیده ها حاکی از آن است که شکیبا روز جمعه به بازار رفته و چون دیر به خانه بازگشته پدرش بخاطر موضوعات ناموسی به قتل رسیده است اما پلیس هنوز انگیزه قتل را اعلام نکرده و تحقیقات در زمینه چگونگی این پرونده هولناک ادامه دارد.

عاقبت قتل ناموسی 3 زن در آبادان

 3 فقره قتل ناموسی در سال 1399در شهرستان آبادان رخ داد.

اولین قتل ناموسی در آبادان در تاریخ 25خرداد رخ داد که مرد جوان آبادانی سر زنش که دخترعمویش هم بود به دلیل خیانت از بیخ برید و خود را به عنوان قاتل ناموسی به پلیس معرفی کرد.این زن که فاطمه برحی نام داشت در قتل ناموسی جان باخت.

ساعت حدود 22:30 یکشنبه شب 25 خرداد جوان 23 ساله ای با در دست داشتن کاردی خونین با حضور در کلانتری11ولیعصر آبادان اظهار کرد به دلیل  خیانت سر همسر 19ساله اش را ازتنش جدا کرده و در منطقه بهار 56 در کنار رودخانه بهمنشیر رها کرده است.

دومین قتل در فردای همان روز در منطقه بهار رخ داد.

زن متاهلی، که توسط پلیس آبادان در وضعیتی بسیار نامناسب با یک پسر جوان دستگیر شده بود توسط برادرش به طرز فجیعی به قتل رسید.

درتاریخ ۲۶ زن جوان که در حال رفتن به خانه اش در خیابان بهار ۹ آبادان بود توسط برادرش بطور بی رحمانه مورد سلاخی قرار گرفت و به قتل رسید.

قربانی جنایت ناموسی قبل از قتل در زندان بود

این زن متاهل روز 26 فروردین ماه 1399همراه پسر جوانی و به دلیل خیانت به شوهرش در خانه شان دستگیر شد و 2 ماه بعد از این ماجرا از زندان آزاد شد و برادرش به طرز فجیعی خواهرش را در نزدیکی خانه اش با ضربات چاقو به قتل رساند و صحنه جرم گریخت که چندروز بعد قاتل توسط پلیس آبادان دستگیر شد.

قتل سوم ناموسی در آبادان

مرد جوان در اقدامی هولناک با شلیک گلوله به سر خواهرش در برابر چشمان خواهرزاده اش در آبادان دست به قتل زد و گریخت.

ساعت 11:30 دقیقه دوشنبه 3 آذر سال 99صدای شلیک گلوله در منطقه ذوالفقاری آبادان به گوش رسید .

در بررسی ها مشخص شد که زن 30 ساله ای داخل یک خودرو از ناحیه سر هدف گلوله اسلحه شکاری قرار گرفته است.

تحقیقات پلیسی نشان از آن داشت که زن جوان همراه فرزند 12 ساله اش داخل خودرو بوده که برادرش در یک لحظه با اسلحه شکاری اقدام به  تیراندازی  به سمت سر خواهرش در جلوی چشمان خواهرزاده اش می کند و پس از قتل به سرعت پا به فرار گذاشته است.

تجسس ها در گام بعدی مشخص شد که زن جوان که مطلقه است به صیغه یک مرد عراقی در آمده که همین موضوع باعث ناراحتی برادرش شده بو برادر جوان داخل خودرو با خواهرش در حال صحبت بوده که در یک لحظه با اسلحه شکاری اقدام به تیراندازی به سمت خواهرش کرده واورا به قتل میرساند.

 این متهم نیز توسط پلیس دستگیرشد. در تحقیقات صورت گرفته توسط خبرنگار رکنا مشخص شد خانواده های زنانی که تحت موارد ناموسی به قتل رسیده اند از به قتل رسیدن دخترانشان هیچگونه اعتراض و شکایتی ندارند .  گفتنی است این 3 قاتل به دلیل جنبه عمومی جرم می بایست چند سال را پشت میله های زندان بمانند./ رکنا

فاطمه برحی

 

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها