۵۶۳۳ کشته و بیش از ۱۰۲ هزار مصدوم در تصادفات ۴ ماه نخست سال + جدول

پنج هزار و ۶۳۳ نفر بر اثر تصادفات در چهار ماه نخست امسال کشورمان، کشته و بیش از ۱۰۲ هزار نفر نیز مصدوم شدند.

بر اساس آمار‌های سازمان پزشکی قانونی کشور، در حوادث رانندگی چهار ماه نخست امسال، پنج هزار و ۶۳۳ نفر جان خود را از دست دادند که از این تعداد چهار هزار و ۵۲۲ نفر مرد و هزار و ۱۱۱ نفر زن بودند.

آمار تلفات حوادث رانندگی در این مدت در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با آمار تلفات چهار هزار و ۸۵۸ نفر، ۱۶ درصد بیشتر شده است.

بر همین اساس در چهار ماه نخست سال جاری، بیشترین آمار تلفات تصادفات به ترتیب مربوط به استان‌های فارس با ۴۴۶، سیستان و بلوچستان با ۳۸۸ و خراسان رضوی با ۳۶۷ فوتی و کمترین آن مربوط به استان‌های ایلام با ۳۴، کهگیلویه و بویراحمد با ۷۰ و قم با ۸۰ فوتی بوده است.


بیشترین افزایش تلفات سوانح رانندگی در چهار ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته در استان سیستان و بلوچستان با ۵۹.۷ درصد افزایش (افزایش ۱۴۵ نفری تلفات) و بیشترین کاهش جان‌باختگان در مدت مذکور نسبت به مدت مشابه سال ۹۹ در استان قم با ۲۴.۵ درصد کاهش (کاهش ۲۶ نفری جان‌باختگان) روی داد.

در مدت مذکور، ۱۰۲ هزار و ۲۶۳ نفر نیز در حوادث رانندگی مصدوم و به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که این تعداد نیز در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۳.۷ درصد بیشتر شده است.

از کل مصدومان تصادفات چهار ماه نخست امسال، ۲۷ هزار و ۳۲ نفر زن و ۷۵ هزار و ۲۳۱ نفر مرد بودند.

 

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها