چطور دسته گل عروس متفاوت و زیبا انتخاب کنیم ؟

راسم عروسی یکی از مراسم باشکوه در زندگی هر فردی است که نیاز به برنامه ریزی و مقدمه چینی زیادی دارد . به عنوان مثال علاوه بر انتخاب لباس عروس انتخاب دسته گل عروس نیز پیچیدگی های خاص خود را دارد و ممکن است کاری دشوار به نظر برسد ، زیرا گزینه های زیادی برای انتخاب گل و تزیین آنها وجود دارد.

درست است که تزیین دسته گل عروس به مرور زمان پیشرفت کرده است اما نکته ‌ای که وجود دارد این است که دسته گل باید کاملا متناسب با لباس عروس باشد تا ظاهر عروس بهبود یابد.

طراحی و تزیین دسته گل عروس از جنبه‌های جالب و زیبا در دنیای گل ها می باشد ، زیرا غیر از سلیقه و سبک شخصی در هنگام تصمیم گیری برای انتخاب دسته گل عوامل مهمی وجود دارند که قابل چشم پوشی نیستند .

به عنوان مثال نوع لباس انتخابی ، رنگ آرایش و مدل موی عروس باید در هنگام تزیین دسته گل مد نظر قرار داده شوند.

در این مقاله به موارد مهمی که در روند انتخاب دسته گل مناسب برای عروس کمک می کند ، پرداخته ایم.

انواع مدل های دسته گل عروس

- دسته گل گرد

این نوع دسته گل ها دارای طراحی زیبا و سنتی هستند و معمولاً در بسیاری از عروسی ها دسته گل عروس به این مدل درست می شود ، زیرا با هر نوع لباس و سبکی زیبا به نظر می رسد.

- دسته گل کوچک

این نوع دسته های گل از اندازه کوچکی برخوردار بوده و به راحتی با یک دست قابل نگهداری هستند. در دسته گل های کوچک می توان هر نوع گلی را مانند گل رز ، گل صد تومانی ، لاله و غیره قرارداد. یک دسته گل رز ، می تواند انتخابی زیبا و مناسب باشد .

2

- دسته گل  آبشاری

بسیاری از عروس ها در مراسم عروسی ترجیح می‌دهند از دسته گل های مدرن آبشاری استفاده کنند. این نوع دسته گل های پیچیده بسیار ظریف بوده و طوری طراحی می شوند که گل ها در دست عروس به صورت شیب دار قرار می گیرند.

- دسته گل بیدرمایر

در این نوع دسته گل از گل هایی با رنگ های مختلف انتخاب شده که بصورت چندین دایره  که هر دایره شامل یک رنگ از گل می باشد ، قرار می گیرند. با توجه به متفاوت بودن ، این نوع دیزاین دسته گل برای عروس هایی پیشنهاد می‌شود که دوست دارند  در روز عروسی شان متفاوت به نظر برسند.

- دسته گل توپی یا پوماندر

در این سبک از تزیین دسته گل عروس ، شکوفه های گل به صورت توپ و گرد کنار یکدیگر قرار گرفته و انتهای آن ها با ربانی بسته می شود که قابلیت آویز شدن دسته گل را به آنها می دهد . در این نوع دسته گل همه گل ها به یک اندازه بوده و با یکدیگر همپوشانی دارند.

در هنگام طراحی و دیزاین دسته گل عروس به چه مواردی باید توجه نمود؟

- تناسب دسته گل با قد و وزن عروس

قد و وزن عروس در طراحی دسته گل و انتخاب اندازه آن از اهمیت بالایی برخوردار است ، زیرا جزئی جدانشدنی از ظاهر عروس خواهد بود . به عنوان مثال برای یک عروس با جثه ظریف و کوچک انتخاب یک دسته گل کوچک و یا یک دسته گل آبشاری ظریف مناسب است.

اگر عروس لاغر و قد بلند است یک دسته گل آبشاری با اندازه متوسط بهترین انتخاب است ، اما در صورتی که قد عروس کوتاه باشد دیزاین دسته گل به صورت ‌گرد بهترین حالت ممکن به نظر می رسد.

برای هر عروس با توجه به قد و وزن ، دسته گل های مناسبی وجود دارد که در ظاهر او تاثیر بسزایی داشته و باعث زیبایی بیشتر او می شود.

- تزیین دسته گل با توجه به کلاسیک و مدرن بودن مدل مو

مدل موی عروس به همراه سبک لباس او اغلب بیان کننده استایل او می باشند ، به عنوان مثال در صورتی که لباس عروس سفید یا کرم رنگ بلند و دارای تور یا مروارید باشد به معنی کلاسیک بوده و ظاهری شیک و کلاسیک را برای او به ارمغان می آورد . در نتیجه دسته گل نیز باید به سبک کلاسیک انتخاب شود.

- انتخاب گل های فصلی

گاهی اوقات هنگامی که عروسی در فصل تابستان برگزار می شود ، برای دسته گل ، عروس سفارش گل های زمستانی می دهد . گل های زمستانی اگرچه زیبا هستند اما متاسفانه در فصل تابستان در دسترس نمی باشند . امکان واردات گل وجود دارد اما این انتخاب صحیح نیست، زیرا به عنوان مثال گل لاله یک گل زیبا است  که در فصل بهار روییده اما در فصول دیگر نیز به صورت وارداتی در کشور وجود دارد ولی در گرمای تابستان به سرعت پژمرده شده و از بین می رود . بنابراین ممکن است دسته گل عروس تا انتهای عروسی پژمرده و کاملاً خراب شود.

- انتخاب رنگ مناسب گل ها

با توجه به لباس عروس که سفید می باشد انتخاب گل هایی با رنگ خنثی یا سفید ظاهری رنگ پریده به عروس می دهد و دسته گل نیز در ظاهر کلی عروس غرق می شود . 

در چنین مواقعی طراح یا گل فروش باید اهمیت رنگ را به عنوان منبع زیبایی عروس توضیح داده و پیشنهاداتی از گل های رنگارنگ و زیبا را ارائه دهند.

- در نظر گرفتن سبک و تم عروسی

در نظر گرفتن سبک و تم عروسی می تواند درباره نوع گل های انتخابی کمک شایانی کند تا بتوانید رنگ های متناسب آنها را انتخاب کنید .

با توجه به اینکه هیچ عروسی بدون گل کامل نمی شود ، بنابراین انتخاب نوع گل و رنگ متناسب با  با سبک عروسی من با عکث زیبایی بیشتر می شود .

به عنوان مثال اگر عروسی در یک فضای باز ، راحت و آرام برگزار می شود بهتر است از گل های گرمسیری مانند ارکیده استفاده کنید .

زیرا این گل ها برای فضاهای خارجی مناسب است . گلبرگ های این گل به راحتی رطوبت را از دست نداده و می ‌توانند به مدت طولانی در فضای باز تازه بمانند.

سخت پایانی

این روزها با آسان شدن ارتباطات ، برای خرید گل نیازی به تحمل ترافیک و اتلاف زمان نیست . سفارش تاج گل و دسته گل لاکچری و یا سفارش آنلاین گل ارزان در تهران از گل فروشی اینترنتی فست گل امکان پذیر است . 

www.fastgol.com

 

‍‍‍

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها