به دستور بایدن؛

آمریکا یک میلیارد دوز واکسن به هند می دهد

دولت جو بایدن برای کمک به کنترل موج جدید همه گیری کرونا در هند، دومین کشور پر جمعیت جهان، مواد دارویی و دستگاههای بیمارستانی ویژه مقابله با این ویروس ارسال می کند.

بایدن در توئیتی که روز گذشته نوشت، اعلام کرد که همانگونه که دولت هند در ابتدای همه‌‌گیری کرونا به ارسال وسایل بیمارستانی به آمریکا کمک کرد، ما هم اکنون مصمم هستیم که در این زمان نیاز آنها به هند کمک کنیم. 

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی نیز کاخ سفید در تماس تلفنی با همتای خود، آجیت دوال گفت برای درمان مبتلایان به کووید-۱۹ و محافظت از کادردرمانی بیمارستانها آمریکا مواد اولیه ساخت واکسن، تست تشخیص کرونا، دستگاه کنترل تنفس مصنوعی و وسایل محافظتی مانند ماسک، و پوشش بیمارستانی فورا به هند ارسال می کند.

همچنین در این بیانیه آمده که واشنگتن تامین مالی توسعه ساخت واکسن کووید تا سقف یک میلیارد دوز تا پایان سال ۲۰۲۲ را بصورت ارائه وام برعهده می گیرد و برای کمک به تلاشهای بهداشت و درمان هند، تیمهایی از کارشناسان مرکز کنترل و پیشگیری بیماریها اعزام می کند.  

تصاویر ارسالی از هند از تراکم در بیمارستانهایی که توان پذیرش بیماران کرونایی را نداشته و همچنین افزایش جنازه ها در مراکز سوزاندن اجساد و گورستانها، خبر می دهد.

 

 

‍‍‍

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها