تقدیر دکتر زالی از کارکنان بهشت زهرا

بهشت زهرا؛ موفق‌ترین سازمان در رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی

فرمانده عملیات مقابله با بیماری کرونای کلانشهر تهران گفت: یکی از ممتازترین جایگاه‌های استانی و شهری و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی متعلق به سازمان بهشت زهرا است.

حجم ویدیو: 4.51M | مدت زمان ویدیو: 00:02:29

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ دکتر علیرضا زالی در مراسم تقدیر از تطهیر کنندگان سازمان بهشت زهرا و تبریک عید مبعث و قدردانی از زحمات مدیرعامل سازمان بهشت زهرا افزود: شیوه نامه‌های بهداشتی بر اساس آخرین موازین ملی و استاندارد‌های سازمان جهانی بهداشت در سازمان بهشت زهرا رعایت شده است؛ امروز در شرایطی بسر می‌بریم که با بسیاری از کشور‌های جهان که فاقد سند عملیاتی برای تدفین بیماران کرونایی هستند، اما در سازمان بهشت زهرا غیورمردان و غیورزنان این سازمان در سخت‌ترین شرایط مردم را تنها نگذاشتند.

دکتر زالی گفت: در برخی کشور‌های اسلامی حتی خدمات شرعی و دینی به متوفیان کرونایی یا انجام نمی‌شود و یا در حداقل موارد صورت می‌گیرد؛ اما در کشور ما همه این خدمات به صورت کامل ارائه شد.

وی بر توجه سازمان بهشت زهرا به کرامت متوفیان کرونایی و خانواده آن‌ها اشاره کرد و گفت: خوشبختانه در انتقال متوفیان به سازمان بهشت زهرا تاخیری صورت نمی‌گرفت و در این سازمان هم مراسم تطهیر به طور دقیق انجام می‌شود.

فرمانده عملیات مقابله با بیماری کرونای کلانشهر تهران گفت: در بسیاری از مناطق جهان به سبب ترس از انتقال ویروس بخشی از آرامستان‌ها را به تدفین فوت شدگان کرونایی اختصاص دادند، اما امروز در کشور ما متوفیان کرونایی در هر جایی که خانواده شان بخواهند دفن می‌شوند.

وی افزود: امروز آرامستان‌ها کانون بالقوه انتشار عفونت در جهان است؛ اما در ۱۳ ماه گذشته هیچ حرکت زیان بار بهداشتی از سازمان بهشت زهرا به شهر تهران تحمیل نشد و شاهد آثار زیان بار زیست محیطی هم نبودیم که همه مستندات آن را داریم.
دکتر زالی همچنین گفت: برخی از کارکنان سازمان بهشت زهرا حتی دو بار آلوده به ویروس شدند؛ اما صحنه را ترک نکردند و به سبب مدیریت خوبی که صورت گرفت و با ۸ بار غربالگری انجام شده بیماران بهبود یافتند و ما یک مورد فوتی هم در میان کارکنان سازمان بهشت زهرا نداشتیم.
در پایان این مراسم با حضور دکتر زالی از تطهیرکنندگان زن و مرد سازمان بهشت زهرا تجلیل شد آقای خال مدیر عامل سازمان بهشت زهرا هم لوح یادبودی به دکتر زالی اهدا کرد.

‍‍‍

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها