اگر فکر می کنید کرونا گرفته اید بخوانید

افراد بسیاری وجود دارند که بدون داشتن کوچک ترین علائم و یا نشانه به بیماری کرونا مبتلا می شوند...

افراد بسیاری وجود دارند که بدون داشتن کوچک ترین علائم و یا نشانه به بیماری کرونا مبتلا می شوند. دکتر دن بونستون، رئیس ارشد پزشکی در موسسه Push Doctor می گوید : صریح و آشکار ترین روش برای شناسایی کرونا ویروس انجام دادن آزمایش آنتی بادی است. که چندان هم قابل اعتماد و اطمینان نیست چون فقط به شما می گوید در گذشته به کرونا مبتلا شده اید ولی نمی گوید که زمان دقیق آن کی بوده و اینکه حالا نیز از شر این ویروس منحوس در امان هستید یا نه و اینکه هر آنتی بادی موجود در بدن چقدر دوام دارد.

اینکه بدانید به ویروس کرونا مبتلا هستید یا خیر کنجکاوی خوبی است ولی اطلاعات زیادی به شما نمی دهد خدمات بهداشت ملی انگلیس به جای این کار بر جلوگیری از شیوع کووید ۱۹ از طریق واکسیناسیون تمرکز کرده است.

حداکثر ۲۰ درصد از افرادی که به کووید ۱۹ آلوده بودند، هیچ علائمی نشان ندادند. با این حال برخی علائم نشان می‌دهد شما ممکن است قبلا به ویروس کرونا آلوده شده باشید بدون اینکه خود متوجه شوید.

اگر حدود سه ماه است که احساس خستگی می‌کنید، این نشان می‌دهد که ممکن است به ویروس آلوده شده باشید. بسیاری از بیماری‌های ویروسی می‌توانند تا ۱۲ هفته بعد از ابتلا احساس خستگی در فرد ایجاد کنند. علائم احتمالی گسترده بعید به نظر می‌رسد در همه یکسان باشد اما معمولاً شامل خستگی، سردرد و درد عضلات یا مفاصل می‌شود.

اگرچه ویروس کرونا در حال حاضر نگرانی اصلی ما است اما ویروس‌های دیگری هم وجود دارند که عامل احساس ناراحتی برای مدت طولانی هستند.

آیا ممکن است دوباره به ویروس کرونا آلوده شویم؟

در حالی که اکثر مردم تصور می‌کنند احتمال ابتلا به کووید ۱۹ بیش از یک بار وجود ندارد، بهتر است احتمال دهید هیچ مصونیتی پس از ابتلا به ویروس وجود ندارد.

تحقیقات زیادی در مورد احتمال ابتلای افراد به کووید ۱۹ برای دومین یا سومین بار و اینکه آیا پس از ابتلا ایمنی وجود دارد یا خیر در جریان است. مطمئناً شواهدی از ابتلای مجدد افرادی که قبلا به ویروس کرونا مبتلا شده و بدن آن‌ها آنتی بادی تولید کرده، وجود دارد.

در حال حاضر هیچ دلیل روشنی برای ایمنی پس از ابتلا به کووید ۱۹ وجود ندارد و ما نمی‌دانیم که هر گونه محافظت در برابر سیستم ایمنی بدن شما چه مدت دوام خواهد آورد. اگر آزمایش شما در ابتلا به ویروس مثبت باشد، نباید به گونه‌ای رفتار کنید که گویی ایمن هستید حتی اگر خفیف باشد.

دکتر بوستون به همه کسانی که به این ویروس مبتلا شده اند توصیه می‌کند که همچنان از دستورالعمل‌های شستن دست، زدن ماسک و فاصله گذاری اجتماعی پیروی کنند.

 

‍‍‍

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها