فوری / این کشورها از این ماه واکسن کرونا دریافت می کنند

روز ۳۱ دسامبر (۱۱ دی) واکسن کرونای فایزر/بیونتک را وارد فهرست مصرف اضطراری‌اش کرد و اکنون در حال بازبینی واکسن‌های شرکت آسترازنکا و شرکت چینی سینوفارم برای وارد کردن به همین فهرست است.

فوری / این کشورها از این ماه واکسن کرونا دریافت می کنند

به گزارش مستقل آنلاین به نقل از رویترز سازمان جهانی بهداشت : روز ۳۱ دسامبر (۱۱ دی) واکسن کرونا فایزر/بیونتک را وارد فهرست مصرف اضطراری‌اش کرد و اکنون در حال بازبینی واکسن‌های شرکت آسترازنکا و شرکت چینی سینوفارم برای وارد کردن به همین فهرست است. این سازمان همچنین در حال مذاکره با شرکت مدرنا و انستیتو گامالیای روسیه درباره واکسن‌های کرونا تولیدی‌شان است.

کیت اوبراین، مدیر ایمن‌سازی سازمان جهانی بهداشت (WHO) روز پنجشنبه گفت: «به این ترتیب برنامه کواکس به بیش از ۲ میلیارد دوز واکسن کرونا دسترسی دارد. ما تحویل این واکسن‌ها را احتمالا تا پایان ژانویه (اوائل بهمن) و حتما از اوائل فوریه (اوائل اسفند) و میانه فوریه شروع خواهیم کرد.»

 


بیشتر بخوانید : فیلم لو رفته از فروش واکسن کرونا در ناصر خسرو + فیلم


 

به گفته اوبراین تا به حال حدود ۱۵ سازنده واکسن داده‌های مربوط به واکسن‌های کرونای تولیدی‌شان را به سازمان جهانی بهداشت تسلیم کرده‌اند و سازندگان بیشتری نیز به آنها خواهند پیوست.

او  گفت: «ما انتظار داریم که واکسن‌های بیشتری در هفته‌های آینده و چند ماه آینده وارد فهرست مصرف اضطراری شوند.»

برنامه کواکس علاوه بر سازمان جهانی بهداشت بوسیله «اتحادیه واکسن «گاوی» (GAVI) و «اتحاد ابداعات برای آمادگی در برابر همه‌گیری» (CEPI) حمایت می‌شود. ۱۹۰ کشوری که در این برنامه دخیل هستند شامل کشورهای ثروتمندتری هم می‌شود که خودشان پول واکسن‌ها را می‌پردازند، و بر اساس میزان جمعیتشان سهمشان از واکسن‌ها را دریافت می‌کند.

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها