فهرست مشاغلی که ساعت 18 امروز باید تعطیل شوند + اسامی

با تصویب ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا، محدودیت‌های جدید کرونایی از ساعت ۱۸ امروز در کشور اعمال می‌شود.

با تصویب ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا، محدودیت‌های جدید کرونایی از ساعت ۱۸ امروز در کشور اعمال می‌شود.این تصمیم‌ها برای ۳۱ مرکز استان گرفته شده است و همچنین ستاد استان‌ها این اختیار را دارند شهر‌هایی را که پرجمعیت هستند  همانند مرکز استان در نظر بگیرند.به گفته سخنگوی ستاد ملی مقابله بیماری کرونا، این محدودیت‌ها شامل همه مشاغل می‌شود و از ساعت ۱۸ به مدت یک ماه از ۲۰ آبان تا ۲۰ آذر تعطیل خواهند شد به جزء مشاغل گروه یک که مایحتاج ضروری مردم مانند بیمارستان ها، مراکز بهداشتی درمانی، مطب ها، داروخانه ها، آتش نشانی، فروشگاه‌های مواد غذایی، سوپر مارکت‌ها را در بر خواهد گرفت.

 
دکتر علیرضا رییسی درباره غذاخوری‌ها هم گفت: غذاخوری‌ها با روش مهمان پذیر تعطیل خواهند بود و تنها به شکل بیرون بر فعالیت خواهند کرد. 
 
وی افزود: با دستورالعملی که از قبل اجرایی شده در ۲۵ مرکز استان، مشاغل گروه ۳ و ۴ که تا تاریخ ۲۳ آبان تعطیل شده بود این محدودیت در ان‌ها به قوت خود باقی است و به گروه شغلی ۲ از روز سه شنبه ۲۰ آبان اضافه خواهد شد.
 
 
گروههای شغلی 2 ، 3 و 4 که در اجرای طرح باید ساعت 18 تعطیل کنند، کدامند؟
 
- گروه های شغلی 2 :  عبارتند از پاساژ، مراکز خرید و مال ها، تمرین و انجام مسابقات ورزشی، مساجد، مصلی ها، قنادی و شیرینی فروشی ها، آبمیوه و بستنی فروشی ها، مراکز تهیه و طبخ غذا که اگر بیرون بر باشد می توانند باز باشند، آرایشگاه های مردانه، بازار فروش خوردو، مراکز شماره گذاری اتومبیل، بازار فروش فرش، موکت، فرش ماشینی، اسباب بازی فروشی ها، فروش لوازم خانگی، عمده فروشی ها و خرده فروشی ها، خدمات چاپ و دیجیتال، تزئینات داخلی ساختمانی، کادوفروشی ها، پارچه فروشی ها، عکاسی ها، آژانس های مشاوره املاک، پرده سراها، فروش مبلمان، کیف و کفش، نوشت افزار، خیاطی و خرازی ها و لوازم آرایشی و بهداشتی جزو گروه شغلی 2 هستند. 
 
- گروه های شغلی 3 :  شامل دانشگاه ها، مدارس، زبان سراها، آموزشگاه های فنی و حرفه ای، کتابخانه ها، استخرهای سرپوشیده، موزه ها و موزه باغ ها، سینما و تئاتر، آرایشگاه ها، مساجد و مصلی ها و ممنوع بودن برگزاری هرگونه آزمون حضوری جزو گروه 3 شغلی است.

- گروه شغلی 4 :  از جمله برگزاری مراسم های اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و همایش ها، فعالیت باشگاه های ورزشی، مدارس شبانه روزی، کافه و قهوه خانه ها ممنوع است.
 
 
آغاز طرح محدودیت های جدید کرونایی و غربالگری عمومی
 
 

آغاز طرح غربالگری عمومی پیشگیری از کرونا در کشور 

همچنین طرح ملی غربالگری ”محله محور“ امروز به صورت نمادین و با حضور وزیر بهداشت از استان کرمانشان آغاز می‌شود.
 
در اجرای این طرح که محله محور و خانواده محور است با همکاری سازمان بسیج مستضعفین، بسیج جامعه پزشکی، هلال احمر و سایر نهاد‌های مسئول، غربالگری عمومی و افزایش میزان تست کرونا عملیاتی می‌شود.
در اجرای این طرح، محلات تقسیم بندی می‌شود و بسیج، شهرداری، فرمانداری، بهداشت، هلال احمر، مساجد و مردم همکاری خواهند کرد.
 
 
آغاز طرح محدودیت های جدید کرونایی و غربالگری عمومی
 
 
با آغاز طرح غربالگری عمومی و افزایش میزان تست، انتظار است میزان مبتلایان و میزان ورودی به بیمارستان‌ها کاهش یابد که این امر مستلزم غربالگری عمومی است.
 

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

‍‍‍

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها