جزئیات تمدیدی دفترچه های بیمه درمانی

مدیرکل سامانه‌های الکترونیکی بیمه سلامت از تمدید تاریخ اعتبار دفترچه‌های بیمه تا پایان فروردین ۱۴۰۰ در تمامی صندوق‌های بیمه‌ای بجز صندوق ایرانیان خبر داد.

جزئیات تمدیدی دفترچه های بیمه درمانی

مدیرکل سامانه‌های الکترونیکی بیمه سلامت از تمدید تاریخ اعتبار دفترچه‌های بیمه تا پایان فروردین ۱۴۰۰ در تمامی صندوق‌های بیمه‌ای بجز صندوق ایرانیان خبر داد.

صدرالله عباسی مدیرکل سامانه‌ها و روش‌های الکترونیکی سازمان بیمه سلامت کشور اظهار کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا در کشور، جهت کاهش مراجعه حضوری بیمه شدگان به دفاتر پیشخوان دولت طرف قرارداد، برای تمدید دفترچه‌های بیمه با درخواست اداره کل بیمه گری و درآمد سازمان، دفترچه‌هایی که تاریخ پایان اعتبار آن‌ها از ابتدای مهر تا پایان سال جاری است، به شکل سیستمی تاریخ اعتبار آن‌ها تا ۳۱ فرورین سال آینده افرایش پیدا کرده است.

مدیرکل سامانه‌ها و روش‌های الکترونیکی سازمان بیمه سلامت افزود: این اتفاق برای تمامی صندوق‌های بیمه‌ای سازمان بیمه سلامت، به جز صندوق بیمه ایرانیان است، البته بیماران خاص صندوق ایرانیان نیز مشمول این تمدید اعتبار شده اند.

وی بیان کرد: با این تمدید سیستمی، دفاتر ۸ میلیون و ۲۹۰ هزار و ۲۶۷ بیمه شده در صندوق‌های کارکنان دولت، سایر اقشار، روستائیان و عشایر و سلامت همگانی و ۱۰ هزار و ۲۱۱ بیمار خاص در صندوق ایرانیان تا پایان فروردین ماه سال ۱۴۰۰ تمدید اعتبار شده اند.

 

بیشتر بخوانید : 

تتلو گلشیفته فراهانی را با خاک یکسان کرد + عکس

این افراد از لیست دریافت مسکن ملی حذف خواهند شد + جزئیات

دنیا جهانبخت | عکس مادرشوهر دنیا جهانبخت لو رفت + عکس

قیمت طلا و سکه شنبه 10 آبان 1399


عباسی بیان کرد: بر اساس بند چ ماده ۷۰ قانون برنامه ششم توسعه، ایجاد پایگاه اطلاعات برخط بیمه شدگان درمان کشور به سازمان بیمه سلامت محول و در همین راستا این مهم در دستور کار قرار گرفته و با جدیت نسبت به ایجاد مولفه‌های تحقق پذیری آن اقدام شد.

وی گفت: ایجاد ظرفیت‌های فیزیکی، ذخیره‌سازی، پردازشی و ارتباطی در قالب یک مرکز دادۀ امن و قابل اطمینان، تولید بستر نرم افزاری تبادل داده و اطلاعات بین سازمان‌های بیمه گر، برگزاری جلسات متعدد در سطوح مختلف کارشناسی و مدیریتی با سازمان‌های بیمه گر پایه و تکمیلی و اصلاح شیوه نامه رفع همپوشانی نمونه‌ای از فعالیت‌ها در این پایگاه است.

عباسی افزود: تولید سامانه استحقاق سنجی مبتنی بر داده‌های این پایگاه نیز مد نظر پایگاه اطلاعات بر خط بود، این پایگاه در تاریخ ۲۵ مرداد سال جاری به بهره برداری عملیاتی رسیده است.

مدیرکل سامانه‌ها و روش‌های الکترونیکی سازمان بیمه سلامت تاکید کرد: از مهمترین دستاورد‌های این پایگاه می‌توان به مواردی از جمله ایجاد شفافیت در ارائه آمار بیمه شدگان درمان کشور، کنترل و رفع همپوشانی‌های بیمه‌ای، مدیریت بهینه هزینه‌ها و کمک به شکل گیری پرونده الکترونیک سلامت اشاره کرد.

به گفته این مقام مسئول در بیمه سلامت، مردم می‌توانند با شماره گیری #۱۶۶۶* از طریق تلفن همراه، با استفاده از سرویس استحقاق سنجی که مبتنی بر این پایگاه است، از آخرین وضعیت پوشش بیمه‌ای و تاریخ اعتبار دفاتر درمانی خود مطلع شوند.

 

منبع: فارس

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها