واکسن هفته آینده توزیع می شود/به هر ایرانی ۳ عدد

مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو ضوابط توزیع واکسن آنفلوآنزا در داروخانه ها به منظور جلوگیری از قاچاق معکوس واکسنها، توضیح داد و ابراز امیدواری کرد که در هفته آینده بخش اول این واکسنها وارد بازار شود و گفت: تلاشمان را می کنیم که تا پایان مهر ماه اولین توزیع را برای اولویت دوم یعنی سالمندان بالای ۶۵ سال و کودکان بین ۵ ماه تا شش سال را انجام دهیم.

واکسن هفته آینده توزیع می شود/به هر ایرانی ۳ عدد

دکتر سید حیدر محمدی درباره وضعیت توزیع واکسن آنفلوانزا در داروخانه ها، گفت: با توجه به برنامه ای که برای توزیع واکسن آنفلوانزا داریم، به منظور پیشگیری از عرضه این واکسن در خارج از شبکه توزیع، برنامه ریزی که انجام شده به این صورت است که داروخانه های سراسر کشور برای اولویت های دوم به بعد که هنوز واکسن برایشان توزیع نشده، از طریق سامانه تی تک اقدام کنیم.

وی افزود: داروخانه های ما از طریق نرم افزار مربوطه به این سامانه دسترسی داشتند که از طریق کامپیوتر شخصی شان می توانند وارد سامانه تی تک شوند. نام کاربری و کلمه عبور برای سامانه مذکور به کلیه موسسان داروخانه ها پیامک می شود. امروز از طریق مجموعه سازمان غذا و دارو و با همکاری وزارت ارتباطات، قرار شد نام کاربری و کلمه عبور به شماره همراه کل موسسان داروخانه ها پیامک شود. خواهش مان این است که موسسان همه داروخانه ها که این کلمه عبور برایشان پیامک می شود، وارد سامانه TTAC.IR شوند و در بخش مربوط به داروخانه و از طریق آن بعد از توزیع واکسن آنفلوانزا، کلیه تراکنش های مربوط به واکسن را باید در سامانه ثبت کنند.

وی ادامه داد: به طوری که هم تحویل  واکسن را از شرکت پخش و هم عرضه آن را به بیماران یا هموطنان با ثبت کد ملی آنها با ارائه کارت ملی در سامانه ثبت کنند. به ازای هر کد ملی و ثبت آن در سامانه، داروخانه باید یک عدد واکسن تحویل متقاضی دهد که هر نفر می تواند برای سه عدد واکسن اقدام کند. یعنی هر شخص می تواند سه کد ملی را برای یکبار ثبت کند. اگر کد ملی یکبار ثبت شد، دیگر داروخانه دیگری نمی تواند آن را ثبت کند.

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها