شیوع کرونا در این استان رتبه ۵ را دارد

دکتر محمد دهقانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ضمن عرض تسلیت ایام عزاداری اربعین حسینی و دهه آخر ماه صفر، از افزایش موارد مثبت مبتلا به کرونا در استان خبر داد...

شیوع کرونا در این استان رتبه ۵ را دارد
دکتر محمد دهقانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ضمن عرض تسلیت ایام عزاداری اربعین حسینی و دهه آخر ماه صفر، از افزایش موارد مثبت مبتلا به کرونا در استان خبر داد و گفت: طی چند روز اخیر وضعیت بیماری کرونا در سطح استان شدت گرفته و در حال سپری کردن پیک صعودی خیلی تندی هستیم. گفتنی است از نظر نرخ بروز بیماری کرونا، رتبه ۵ کشوری را داریم که جای نگرانی دارد.

دکتر محمد دهقانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ضمن عرض تسلیت ایام عزاداری اربعین حسینی و دهه آخر ماه صفر، از افزایش موارد مثبت مبتلا به کرونا در استان بیرجند خبر داد و گفت: طی چند روز اخیر وضعیت بیماری کرونا در سطح استان بیرجند شدت گرفته و در حال سپری کردن پیک صعودی خیلی تندی هستیم. گفتنی است از نظر نرخ بروز بیماری کرونا، رتبه ۵ کشوری را داریم که جای نگرانی دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در ادامه با بیان اینکه آماربیماران تنفسی بستری در سطح بیمارستان های استان بیرجند به صورت قابل توجهی افزایش پیدا کرده افزود: تعداد موارد بیماران مبتلا به کرونا بستری در سطح بیمارستان های استان بیرجند ، افزایش چشمگیری داشته که در صورت تداوم، با مشکلات جدی تری در حوزه سلامت، مواجه خواهیم شد.

دکتر دهقانی در پایان خاطر نشان کرد: آمار بیماران بستری در بخش مراقبت های ویژه افزایش پیدا کرده که مطمئنا طی روز های آینده آمار فوتی های ما افزایش بیشتری خواهد داشت. همچنین در روزهای پیش رو که مراسم عزادری اربعین حسینی را داریم، بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند مردم در منازل خود بمانند و در خانه عزاداری کنند، از مردم عزیز تقاضا داریم به هیچ عنوان مراسم ها در فضا های بسته برگزار نشود و بر اساس مصوبه ستاد کرونا هیچ مراسم دسته روی و پیاده روی برگزار نخواهد شد. لذا از هم استانی های عزیز تقاضا می شود همانند پیک های قبلی که همراهی خیلی خوبی را داشتند و با همکاری آن ها توانستیم بیماری را کنترل کنیم، هم اکنون نیز نیازمند همکاری و همراهی جدی آنان در رعایت پروتکل های بهداشتی از قبیل استفاده از ماسک، رعایت فاصله حداقل یک تا دو مترو شستشوی مکرر دست هستیم تا پیک سوم که از پیک دوم فراتر رفته را بتوانیم کنترل کنیم و موفق به مهار بیماری در استان شویم.

 

منبع: دانشگاه علوم پزشکی بیرجند

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها