گرین کارت (کارت اقامت دائم ) آمریکا چیست و چطور میتونم بدستش بیارم + معرفی برتر مهاجر

برای دریافت اقامت دائمی در آمریکا روش های مختلفی وجود دارد که هرکدام دردسر ها و مخارج به خصوص خود را دارد. در این مقاله قصد داریم آسان ترین و کم هزینه ترین روش مهاجرت و دریافت اقامت دائم آمریکا را برایتان توضیح دهیم.

گرین کارت (کارت اقامت دائم ) آمریکا چیست و چطور میتونم بدستش بیارم + معرفی برتر مهاجر

به کارت اقامت دائم آمریکا گرین کارت میگویند و دارند این کارت حق زندگی بدون محدودیت زمانی در آمریکا را دارد و میتواند کار کند و حساب بانکی داشته باشد و تنها تفاوتی که با شهروندی آمریکا را دارد حق رای دادن است

روش ها مهاجرت به آمریکا

به طور کلی 6 روش برای مهاجرت به آمریکا وجود دارد که به شرح زیر است:

 1. مهاجرت از روش سرمایه گذاری
 2. مهاجرت از روش راه اندازی کسب و کار (استارتاپ )
 3. مهاجرت از روش استخدام در شرکت های رسمی ( مهاجرت کاری )
 4. مهاجرت از روش تحصیلات (مهاجرت موقت )
 5. مهاجرت از روش ازدواج ( ازدواج باید واقعی باشد )
 6. مهاجرت از روش لاتاری ( سریع ترین و ارزان ترین راه )

عموما مهاجرت به آمریکا برای اکثر کشورها کمی دشوار است، این دشواری برای شهروندان ایرانی به دلیل اختلافات بین آمریکا و ایران دو چندان شده، به همین خاطر مهاجرت به روش ها ذکر شده به آمریکا سختی ها و موانع خود را دارد. در بین روش های ذکر شده مهاجرت از طریق لاتاری یکی از بصرفه ترین و راحتترین راههای مهاجرت به ایالات متحده می باشد. البته روش دیگر نیز وجود دارد که نسبت به روش ها دیگر موانع و مخارج کمتری برای مهاجرت به آمریکا دارد، این روش مهاجرت تحصیلی است ، مهاجرت تحصیلی نیز دردسر ها خود را دارد. اما ما در این نوشتار قصد داریم کوتاه ترین و کم هزینه ترین روش مهاجرت به آمریکا یعنی مهاجرت از طریق لاتاری را برای شما مطرح نماییم.

لاتاری چیست؟

لاتاری یک قرعه کشی است که توسط وزارت امورخارجه آمریکا برگزار می گردد، طی این قرعه کشی سالانه حدود 55 هزار نفر برنده شده و موفق به ورود به خاک آمریکا می شوند. ایران در این قرعه کشی حدود 4500 نفر سمیه دارد   که در ثبت نام لاتاری 2021 این سمیه به 6000 نفر افزایش یافت. طریقه سهمیه بندی کشور ها بر اساس تعداد مهاجرت شهروندان آن ها به آمریکا است. شهروندان کشور هایی که از روش های مهاجرتی دیگر کمتر استفاده می کنند، سهمیه بیشتری در این قرعه کشی دارد. معمولا این سهمیه بندی توسط مشاوره امنیت ملی آمریکا تعیین شده و کشور هایی که در پنج سال اخیر بیشتر از 50 هزار مهاجر به آمریکا داشتند نمی توانند در این قرعه کشی شرکت نمایند. برای ثبت نام لاتاری 2022، ایران جزء کشور ها مجاز برای ثبت نام لاتاری است در ادامه شیوه ثبت نام لاتاری را توضیح خواهیم داد.

برنده لاتاری گرین کارت آمریکا از چه مزایایی بهره مند می شوند؟

افرادی که در لاتاری برنده و موفق به دریافت گرین کارت آمریکا می شوند، می توانند از تمامی حقوقی که شهروندان آمریکایی استفاده می کنند، بهره مند شوند. تنها حقی که از اتباع خارجی سلب شده، ممنوعیت شرکت در انتخابات در این کشور است. دارندگان گرین کارت آمریکا می توانند از امکانات رفاهی زندگی، تشکیل خانواده، راه اندازی کسب و کار و استخدام در شرکت های رسمی و دیگر مزایا بهرمند شوند.

برای ثبت نام لاتاری چه شرایطی نیاز است؟

برای نام نویسی در لاتاری شرایط بسیار راحتی وجود دارد، این موضوع باعث شده تا طرفداران زیادی برای ثبت نام لاتاری در ایران وجود داشته باشد. شرایط ثبت نام لاتاری به شرح زیر است:

 • داشتن حداقل 18 سال برای ثبت نام مجردی در لاتاری
 • داشتن مدرک دیپلم 12 ساله؛ افرادی که در نظام جدید تحصیلی مدرک خود را از کار و دانش یا فنی و حرفه ای دریافت نمودند می توانند در لاتاری شرکت نمایند مگر این که به جای آن حداقل دو سال سابقه کاری در 5 سال اخیر؛ البته این شرط را می توانید به جای شرط قبلی استفاده نمایید.

چه مدارکی برای ثبت نام لاتاری نیاز داریم؟

 • پاسپورت معتبر ( اخیرا اضافه شده )
 • عکس مخصوص لاتاری( شرایط آن  زیر توضیح داده شده )
 • مشخصات فردی ( اسم ؛ ادرس ، محل تولد ، تحصیلات ، وضعیت تاهل )
 • مشخصات خانواده ( اطلاعات همسر و فرزندان زیر 21 سال ) 

به این نکته توجه نمایید که برای ثبت نام لاتاری 2022 باید پاسپورتتان معتبر باشد، در غیر این صورت نمی توانید ثبت نام موفق آمیزی داشته باشید. همچین تنها در صورتی که قصد مهاجرت با همسر و فرزندان زیر 21 سال خود را دارید، باید مشخصات خانواده را به همراه داشته باشید.

ثبت نام لاتاری 2022

سایت ثبت نام لاتاری

مجموعه برتر مهاجر سامانه ای هوشمند برای ثبت نام لاتاری طراحی نمود تا تمامی افراد بتوانند به راحتی و در کمترین زمان نام نویسی خود را انجام دهند. محیط این سامانه کاملا فارسی و ساده است و نیازی به آموزش های  مرتبط ندارد. اما اگر علاقه مندید که ثبت نام خود را بدون هیچ مشکل و با دقت بالا انجام دهید می توانید 

وارد سامانه ثبت نام لاتاری برتر مهاجر شوند :  https://bartarmohajer.com/dv-lottery-register/

برای شروع نام نویسی لاتاری وارد سامانه ثبت نام لاتاری برتر مهاجر شده و اطلاعات خواسته شده را در این سامانه وارد نمایید.

موارد مهم برای ثبت‌نام لاتاری

اطلاعاتی که در سامانه ثبت‌نام لاتاری برتر مهاجر باید ثبت کنید به 4 بخش زیر تقسیم می‌شود.

 1. مشخصات فردی
 2. مشخصات خانواده
 3. اطلاعات محل سکونت
 4. اطلاعات پاسپورت

نکات مهم لاتاری هر بخش

 1. مشخصات فردی

در بخش اول باید نام  و نام خانوادگی، اخرین مدرک تحصیلی، جنسیت و اطلاعات محل تولد خود همراه با نام تولد خود را وارد نمایید.

برای ثبت نام لاتاری نام و نام خانوادگی خود را به انگلیسی و از پاسپورت خود وارد کنید.

ویژگی های عکس مخصوص لاتاری

نحوه گرفتن عکس لاتاری

در این مرحله باید عکس مخصوص لاتاری را نیز وارد کنید.عکس مخصوص لاتاری شرایط ویژه ای دارد که به تفکیک بیان می کنیم:

1-پشت زمینه عکس سفید باشد

2-عکس از رو به رو گرفته شود و تمام رخ باشد

3-در عکس سرشانه ها دیده شود

4-عکس سه در چهار و پرسنلی مورد قبول نمی باشد

نکته خیلی مهم این است که خیلی از عزیزان با عکس اسکن شده یا عکس از عکس اقدام به ثبت نام میکنند که غیر  قابل قبول است

نمونه عکس صحیح مخصوص لاتاری

 

عکس ویژه لاتاری، یکی از حساس‌ترین بخش‌های ثبت نام لاتاری است، اگر عکس مناسب لاتاری ندارید با انتخاب گزینه " عکسم آماده نیست بعدا میفرستم "  میتوانید ثبت نام خود را تکمیل کنید و بعد از تهیه عکس ویژه لاتاری خود، به سراغ حساب کاربری خود بروید و عکس خود را برای سیستم ثبت لاتاری برتر مهاجر بفرستید.

 1. مشخصات خانواده

در بخش دوم اطلاعات مربوط به وضعیت تاهل و تعداد فرزندان را وارد نمایید.توجه نمایید که تنها اطلاعات و نام فرزندان زیر 21 سال را میتوانید در این فرم بارگذاری نمایید.

پس از انتخاب وضعیت تاهل و مشخص کردن تعداد فرزندان در مرحله بعدی اطلاعات همسر و فرزندان شما در صورتی که گزینه متاهل را انتخاب بکنید به شما نمایش داده می شود.

زمانی که این بخش را پر کردید در بخش بعدی اطلاعات محل سکونت خود را باید وارد نمایید.

 

پس از ورود اصلاعات همسرتان، شما می‌توانید گزینه " ثبت نام دو شانسه میخواهم، همسر باید پاسپورت داشته باشد، البته میتوانید بعدا ارسال کنید " را انتخاب کنید گفتنی است که این گزینه به صورت خودکار فعال است. افرادی که می‌خواهند در یک لاتاری دو فرصت را برای خود ثبت کنند دیگر نیازی به ثبت‌نام مجدد در این سیستم ندارند . اگر این گزینه فعال باشد ، متخصصان برتر مهاجر با همان ثبت‌نام یک زمان ، دو فرآیند ثبت را انجام خواهند داد . توجه داشته باشید که اگر این گزینه را می‌خواهید ، باید مطمئن باشید که همسرتان نیز پاسپورت دارد .

 1. اطلاعات محل سکونت

در این بخش بهتر است در قسمت های «شهر» و «آدرس» به صورت انگلیسی وارد نمایید. اما اگر قادر به این کار نیستید می توانید به صورت فارسی وارد نموده تا کارشناسان برتر مهاجر این موارد به انگلیسی تبدیل نمایند.

نکته ریزی که در این بخش وجود دارد گزینه های «کد پستی همراهم نیست یا نداریم» و «آدرس ایمیل یادم نیست یا ندارم» است. اگر این اطلاعات را نیز به همراه دارید، بهتر است بر روی آن ها کلیک نموده و آن ها تکمیل نمایید.

در این بخش باید به زبان انگلیسی قسمت های " شهر " و " نشانی "  را وارد کنید. با این حال , اگر نمی‌توانید این کار را انجام دهید, می‌توانید به زبان فارسی اطلاعات را وارد کنید تا متخصصان برتر مهاجر این موارد را ترجمه نمایند.

توجه داشته باشید که در این بخش گزینه های " کد پستی همراهم نیست یا نداریم " و " آدرس ایمیل یادم نیست یا ندارم " وجود دارد، اگر این اطلاعات را دارید، بهتر است روی آن‌ها کلیک کنید و آن‌ها را پر کنید.

 1. اطلاعات پاسپورت

نکته‌ای که در این بخش بسیار مهم است، معتبر بودن پاسپورت شماست. مطابق یکی از بیانات وزارت امور خارجه آمریکا، باید گذرنامه معتبری برای ثبت نام لاتاری 2022 داشته باشید . حتی اگر برنده شوید، اطلاعات پاسپورت شما نامعتبر باشد از آن دوره لاتاری حذف خواهید شد. اگر متوجه شوید که پاسپورت برای ثبت نام لاتاری در این سیستم معتبر نیست , می‌توانید گزینه« اطلاعات پاسپورت اکنون همراهم نیست ولی بعدا در پنل کاربری اعلام خواهم کرد» را انتخاب نمایید و بعد از اینکه پاسپورت خود را تمدید کردید، اطلاعات را درکاربری سایت برتر مهاجر وارد نمایید

.5 - پرداخت

پس از تکمیل موارد فوق به روی دکمه مرحله بعد کلیک کنید تا در مرحله بعدی بتوانید با انجام فرایند پرداخت ثبت نام خود را تکمیل نمایید. پس از پرداخت ثبت نام شما تکمیل شده و کارشناسان برتر مهاجر پس از بررسی اطلاعات ارسالی شما در صورت وجود نقص با شما تماس می گیرند.

ثبت نام لاتاری آمریکا یکی از راه های دریافت گرین کارت یا کارت سبز ورود به آمریکاست.با توجه به اینکه این راه جزو ساده ترین و کم هزینه ترین راه های ورود به خاک آمریکا و دریافت گرین کارت است مجموعه برتر مهاجر این روش را به عنوان بهترین روش برای دریافت گرین کارت آمریکا می داند . با این حال اگر تمایل به روش های دیگر مهاجرت به آمریکا دارید با تماس تلفنی و یا مراجعه به سایت برتر مهاجر میتوانید اقدام به مهاجرت به آمریکا و دریافت گرین کارت از روش هایی مثل مهاجرت تحصیلی به آمریکا و ... اقدام نمایید.

اطلاعات تماس  مجموعه برتر مهاجر :

آدرس وب سایت برتر مهاجر : https://bartarmohajer.com/

ایدی اینستاگرام برتر مهاجر : https://www.instagram.com/bartarmohajer

کانال تلگرام برتر مهاجر : https://telegram.me/bartarmohajer

شماره تماس برتر مهاجر : 02177500359

پشتیبانی تلگرام و واتساپ برتر مهاجر : 09123458035

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها