فراخوان طراحی کیوسک های شهری

کیوسک‌های مستقر در شهر، زوایای پیدا و پنهانی دارند که همین زوایا بر عملکرد شهر و شهروندان تأثیر بسیاری داشته و دارد.

فراخوان طراحی کیوسک های شهری

 جذب مخاطب حداکثری رسانه‌های دیجیتال، فعالیت کیوسک‌های مطبوعاتی را با مشکلاتی متعدد روبرو کرده است. از این رو فعالیت کیوسک‌داران در سال‌های اخیر بدون پشتوانه قانونی و بی‌توجه به فرم کالبدی کیوسک‌ها، تغییر کرده است. مشکلات حقوقی عدیده، آسیب‌های اجتماعی ناشی از فعالیت‌های غیرمجاز، نبود برنامه اقتصادی مناسب و همینطور عدم طراحی معماری متناسب با فعالیت کیوسک‌ها و اقلیم تهران، نشان می‌دهد که به منظور ساماندهی کیوسک‌ها در تهران باید نگاهی همه جانبه به این موضوع شود.

علی مفاخریان، مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر، در این‌باره می‌گوید: «دکه‌های مطبوعاتی در سال‌های گذشته با ظاهر فعلی طراحی شدند و نیاز آن زمان را پاسخ می‌دادند اما با تغییر نیازهای مردم بویژه عرضه مطبوعات به شیوه مجازی دیگر نیازمندی‌ها از مدل عرضه مطبوعات کاغذی در این اماکن تغییر کرده و بنابراین باید ماهیت بهره برداری از آن‌ها هم تغییر و به سمتی حرکت کند که کاربری چند منظوره داشته باشند.»

اکنون شهرداری تهران با هماهنگی میان شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل، مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی و سازمان زیباسازی شهر تهران، از طریق وبسایت مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی فراخوانی جهت مطالعات و طراحی کیوسک‌های نوین هوشمند شهری برگزار کرده است که باید در انتظار نتایج اقدامات شهرداری تهران در زمینه ساماندهی کیوسک‌های پایتخت نشست.

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها