حکم اعدام سه جوان معترض حادثه آبان‌ ماه نهایی شد

حکم اعدام ۳ نفر از متهمان حوادث آبان ۹۸ در دیوان عالی کشور تائید شد. دو نفر از آنان بعدا در صحنه دزدی مسلحانه دستگیر شدند. سخنگوی قوه قضائیه با اشاره به تایید حکم اعدام سه نفر در دیوان عالی کشور گفت: آنچه که از ناحیه همکاران قضائی اعلام شده این است که حکم بعد از فرجام خواهی متهمان تایید شده و به دادسرا اعاده شده است؛ اینکه حکم اجرا شود یا خیر بستگی به اجرای احکام دارد و ممکن است در این فرآیند اعمال ماده ۴۷۷ یا هر اقدام دیگری انجام شود تا نتیجه آن با تغیر مواجه شود.

حجم ویدیو: 2.01M | مدت زمان ویدیو: 00:00:29

سخنگوی قوه قضائیه ادامه داد: 

تایید حکم صحت دارد، اما درباره مطالبی که در رسانه ها منتشر شد باید بگویم که این پرونده را خدای متعال کمک کرد که جنایات انها برملا شود.

آنها عناصر اصلی اغتشاشات بودند، اما در صحنه اغتشاشات دستگیر نشدند.

 دو نفر از آنها در صحنه دزدی مسلحانه دستگیر شدند که در حال دزدی بودند.

بعد از دستگیری در گوشی موبایل این افراد صحنه هایی که خودشان بانکی را  آتش زدند و اقدامات خراب کارانه ای را انجام دادند، موجود و مشخص بود.

آنها این فیلم ها را به خبرگزاری های خارجی ارسال کرده بودند و به دست خودشان بهترین مستندات را ضبط و در جلسات دادگاه اقرار کردند.

با افزایش شیوع کرونا، به سازمان زندان ها ابلاغ شد که به تناسب وضع موجود، اعطای مرخصی به زندانی ها برای کاهش جمعیت زندانیان از سر گرفته شود.

 

‍‍‍

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها