تلگرام رفع فیلتر شد!

البته در روسیه

سازمان ارتباطات روسیه روز پنج شنبه اعلام کرد که تلگرام را رفع فیلتر کرده است. سایت مدوزا از قول سازمان ارتباطات روسیه اعلام کرد که رفع فیلتر تلگرام در پی توافقی با بازپرسان فدرال صورت گرفته است. در بیانیه این سازمان آمده است: ما از امادگی پاول دورف برای مبارزه با تروریسم و افراط گرایی، تمجید می کنیم. در روز چهارم ژوئن، پاول دورف از مقامات روس خواست که تلگرام را رفع فیلتر کرده و اجازه دهنده که 30 میلیون کاربر این پیام رسان در روسیه، به راحتی از آن استفاده کنند.

تلگرام رفع فیلتر شد!

سازمان ارتباطات روسیه روز ۲۹ خرداد از رفع فیلتر پیام‌رسان تلگرام در این کشور پس از دو سال خبر داده است. 

سازمان ارتباطات روسیه در بیانیه خود یکی از دلیل رفع فیلتر این پیام‌رسان را برنامه جدی پاول دروف، موسس تلگرام برای مبارزه با تروریسم اعلام کرده است. 

اخیرا پاول دروف از مقامات روسی خواسته بود تا نسبت به رفع فیلتر تلگرام اقدام کنند و اجازه دهند تا ۳۰ میلیون کاربر این پیام‌رسان در روسیه به راحتی امکان استفاده از آن را داشته باشند. 

براساس خبرهای منتشر شده در رسانه‌های روسی، سازمان ارتباطات روسیه اعلام کرده که آنها در کنار تلگرام آماده همکاری با همه شرکت‌های اینترنتی فعال در کشور را دارند  تا به سرعت جلوی انتشار اطلاعات تروریستی و افراطی، آزار کودکان، خودکشی و تبلیغات مواد مخدر از طریق این پیام‌رسان را بگیرند.

۱۶ آوریل ۲۰۱۸ (فروردین سال ۱۳۹۷) دادگاهی در مسکو به درخواست سازمان ارتباطات روسیه برای فیلتر شدن تلگرام پاسخ مثبت داد. در آن زمان دلیل اصلی درخواست این سازمان برای فیلتر شدن تلگرام  استفاده تروریست‌ها از این پیام‌‌رسان برای طراحی حمله‌هایشان عنوان شده بود. 

تنها یک ماه بعد از فیلتر تلگرام در روسیه، در اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ مقامات ایران هم تصمیم گرفتند تا به دلیل استفاده تروریست‌ها از این پیام‌رسان، تلگرام را در کشور فیلتر کنند. 

براساس گزارش مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران‌ (ایسپا) در اسفند سال ۹۸؛  ۶۸ درصد مردم حداقل از یکی از شبکه‌های اجتماعی مجازی استفاده می‌کنند که براین اساس سهم تلگرام با وجود فیلتر آن در ایران ۴۲ درصد است. 

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها