در سومین جلسه علنی دادگاه فرزندان معاون اول قوه‌قضائیه چه گذشت؟

در ادامه رسیدگی به اتهامات فرزندان معاون اول قوه قضائیه، کیفرخواست متهمین قرائت شده و اتهامات آن‌ها شرح داده شد.

در سومین جلسه علنی دادگاه فرزندان معاون اول قوه‌قضائیه چه گذشت؟

طبق گفته نماینده دادستان، بخش سوم از پرونده آقایان «ا. م»، «م. م» و «ح. ی» مرتبط با پرونده آقای «م. پ» بوده که او وکالت مالکان یک پلاک ثبتی در کن بخش ۱۰ تهران را برعهده داشته و به دنبال ابطال اقدامات تملیکی شهرداری تهران بر روی این قطعه زمین بوده است.

ظاهرا اسناد این زمین در سازمان ثبت سوخته و از بین رفته است اما با اقدامات فرزندان معاون اول قوه قضائیه، اداره ثبت بخش کن، نامه تایید اسناد را صادر می‌کند. 

در همین راستا لازم بوده که نامه ثبت این پلاک از سوی اداره ثبت بخش کن برای اداره ثبت اسناد استان تهران صادر شود تا در ادامه شهرداری مجوز آن را صادر کند. 

نماینده دادستان در توضیح این پرونده گفت: این پرونده از سوی یکی از دوستان «م. م» به او معرفی می‌شود که او با حضور در محل اداره ثبت و پیگیری تلفنی یکی از مقامات از مسئول آن اداره، پرونده به نتیجه می‌رسد و در نهایت آقای «م. پ» مبلغ ۲ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۰ به صورت دلار (۷۰هزار دلار) به متهمین پرداخت می‌کند. 

طبق اظهارات فرزند معاون اول قوه قضائیه در این پرونده، هماهنگی‌های لازم در اداره ثبت بخش کن، از سوی یکی از مقامات و به صورت تلفنی انجام گرفته و متهم «م. ح» بعد از این تلفن، نامه مجوز لازم برای اداره ثبت استان تهران را دریافت کرده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها