معوقات ۶ ماهه پرستاران در این تاریخ واریز می شود!

معوقات ۶ ماهه پرستاران به‌زودی واریز می‌شود.

معوقات ۶ ماهه پرستاران در این تاریخ واریز می شود!

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی گفت: تعرفه پرستاری شش ماهه همکاران، در روز پرستار برای بیش از ١٨ هزار نفر واریز می‌شود و امیدواریم سازمان برنامه و بودجه هم کمک و همراهی کند تا بتوانیم بحث تعرفه پرستاری را به‌صورت منظم و براساس شاخص‌ها و بدون تأخیر پرداخت کنیم.

مراسم گرامی‌داشت سالروز ولادت حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار در این سازمان با حضور میرهاشم موسوی مدیرعامل، یوسف نوری و مرتضی لطفی اعضای هیئت‌مدیره، دکتر مهدی اسلامی معاون درمان سازمان تأمین‌اجتماعی، سید مرتضی حسینی معاون برنامه‌ریزی، مالی و پشتیبانی و سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی، احمد اسفندیاری معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استان‌ها و با حضور جمعی از مدیران و نیز پرستاران و بهورزان شاغل در مراکز درمانی این سازمان در سالن مجموعه فرهنگی ورزشی نگین غرب برگزار شد.

میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی در این مراسم، با تبریک میلاد با سعادت حضرت زینب (س) و ابراز خشنودی از حضور در جمع پرستاران، گفت: امسال گرامی‌داشت روز پرستار را در حالی برگزار می‌کنیم که برخلاف همه پیمان‌نامه‌های جهانی و اصول اخلاقی، تعداد زیادی از کادر درمان در سخت‌ترین شرایط و غیرانسانی‌ترین موقعیت در بیمارستان‌های غزه به درجه رفیع شهادت نائل شده‌اند. در تاریخ بشریت این حجم از ظلم و جنایت که توسط رژیم جعلی و غاصب صهیونیستی و در سکوت و با حمایت قدرت‌های جهانی انجام می‌شود، کم‌نظیر است.

این درد بزرگ را تاریخ به یاد خواهد داشت. ددمنشانه‌ترین رفتارها و وحشیانه‌ترین اتفاقات در همین لحظات در فلسطین اشغالی در حال رخ دادن است. جهانیان شاهد هستند که بیماران و مجروحانی که به بیمارستان به‌عنوان جایگاه تسکین آلام و درمان جراحت‌ها پناه برده‌اند، ظلم مضاعف و برخورد وحشیانه صهیونیست‌ها را تجربه می‌کنند. شرایط در غزه به‌گونه‌ای است که کادر درمان در سراسر جهان فارغ از این که چه دینی دارند و حتی پزشکان اروپایی صدای اعتراضشان به وضعیت وخیم کودکان و زنان و مجروحان، بلند شده است.

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی افزود: در این روز مبارک، باید از مقام و جایگاه قشر عظیم پرستاران، به‌ویژه پرستاران شاغل در سازمان بزرگ تأمین‌اجتماعی که شبانه‌روز تلاش می‌کنند و در تاریخ این مرز و بوم بارها صحنه‌هایی از ایثار، فداکاری و ازخودگذشتگی را در بخش‌های مختلف به تصویر کشیده‌اند، تقدیر کنیم. جمع حاضر در این مراسم، برگزیدگان این قشر عزیز است، هر چند از دید ما همه پرستاران فی‌نفسه برگزیده هستند.

یکی از مؤلفه‌های مهم و اثرگذار در بخش سلامت، پرستاران و بهیاران و بهورزان عزیز هستند، کسانی‌که در کنار پزشکان، ارائه خدمات درمانی را تکمیل می‌کنند. سلامت یکی از مسائل مهم و اساسی زندگی مطلوب است که در همه حکمرانی‌ها به آن توجه ویژه‌ای می‌شود و نقش پرستاران در این بخش، بیش از بقیه اقشار پشتیبان عرصه سلامت است.

وی ادامه داد: یکی از کلیدواژه‌های مهمی که اندکی توانسته است جایگاه عزیزان حوزه درمان و به‌ویژه پرستاران را نشان دهد، ترکیب «مدافعان سلامت» بود که بعد از همه‌گیری کرونا جا افتاد. این اصطلاح توانست بخشی از آن جایگاه راهبردی را برای فهم اجتماعی نقش پرستاران ساده‌سازی کند. یکی از دغدغه‌های رهبری معظم انقلاب در سخنرانی‌های ایشان درباره پرستاران، این است که جایگاه پرستاران باید برای جامعه ملموس باشد و فهمیده بشود.

اصطلاح «مدافعان سلامت» بخش کوچکی از این جایگاه را توانست به تصویر بکشد. اگر این قشر عظیم مدافعان سلامت نمی‌بودند، دستاورد بزرگ این دولت را که نه تنها در منطقه که در کل جهان به‌عنوان یکی از موفقیت‌های مهم و راهبردی نظام سلامت در مبارزه با کرونا رقم خورد، نمی‌توانستیم با این موفقیت به سرانجام برسانیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها