ویدیوی حرکات نمایشی «زنان یگان ویژه پلیس»

یگان زنان یگان‌های ویژه در اتفاقات اخیر که بعد از درگذشت مهسا امینی رخ داده، برای نخستین‌بار برای کنترل ناآرامی‌ها وارد میدان شدند و این مأموریت را می‌توان به‌عنوان نخستین مأموریت رسمی این خانم‌ها به‌شمار آورد.

ویدیوی حرکات نمایشی «زنان یگان ویژه پلیس»

خبرگزاری تسنیم این فیلم را تحت عنوان حرکات نمایشی «زنان یگان ویژه پلیس» منتشر کرده است. 

پیشتر خبرگزاری فارس گفتگویی را با فرمانده یگان ویژه زنان نیروی انتظامی با نام «سرهنگ حیدری» را منتشر کرد که در آن در خصوص نوع پوشش نیروهای تحت امرش گفته است: «ماموران ما در زمان‌های معمولی از مانتو و شلوار و مقنعه و چادر استفاده می کنند؛ اما در مواجهه با عده‌ای معترض که رفتارهای هنجارشکنانه از خود بروز می‌دهند باید قاطعانه در صحنه حاضر شد و در صورت لزوم برخورد کرد، در آن صورت از لباس ‌های مشکی ضد ضربه مخصوص رزم استفاده می کنیم».
یگان ویژه زنان پلیس

خانم حیدری گفته است: «در ناآرامی‌های اخیر علی‌رغم اینکه ماموران زن یگان ویژه هیچ تنشی با مردم عادی نداشته و حضورشان صرفاً پیش‌دستانه و برای پیشگیری بود».

وی در خصوص نوع پوشش نیروهای یگان ویژه زنان هم گفته است: «هرکس به واسطه شغل خود ملزومات و تجهیزات مربوط به آن را داراست. ما هم به عنوان زنان یگان ویژه که کارمان برخورد با ناآرامی‌ها در قالب اعتراضات و تجمعات غیرقانونی است باید لباسمان از طراحی ویژه برخوردار باشد؛ همانطور که به لباس مشاغل دیگر ایراد نمی گیریم».

 فرمانده زنان یگان ویژه نیروی انتظامی از مهار اعتراضات بدست این نیرو خبر داده و گفته که آن‌ها اجازه نمی‌دهند به زنان تعرض شود.

نسخه زنانه یگان ویژه

اخیرا روزنامه همشهری هم با تیتر نخست زنانه یگان ویژه، روایتی از یک روز فعالیت یگان ویژه زنان در نقاط مختلف شهر را منتشر کرد.
سرهنگ حیدری به همشهری گفت: یگان زنان یگان‌های ویژه در اتفاقات اخیر که بعد از درگذشت مهسا امینی رخ داده، برای نخستین‌بار برای کنترل ناآرامی‌ها وارد میدان شدند و این مأموریت را می‌توان به‌عنوان نخستین مأموریت رسمی این خانم‌ها به‌شمار آورد.


 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها

.