مقصر اصلی کمبود معلم، دولت روحانی است!

دولت روحانی، مقصر اصلی کمبود معلم است/ نمی توانیم صورت مسئله را پاک کنیم.

مقصر اصلی کمبود معلم، دولت روحانی است!

سخنگوی کمیسیون آموزش گفت: متاسفانه مشکل کمبود معلم چند سال است که وجود دارد و مختص امسال نیست. کمبود معلم حاصل سوءتدبیر چند سال قبل است که ظرفیت دانشگاه فرهنگیان را در دولت قبلی پایین آوردند و از ۲۵ هزار دانشجو که در سال باید می‌گرفتند به ۳ هزار رسیدند.

احمد حسین فلاحی در گفتگو با خبر فوری درباره کمبود معلم در مدارس افزود: نتیجه این تصمیمات شده امروز که ۶۰ هزار معلم کم داریم.

وی گفت: سال قبل هم این مشکل بود، الان هم کلاس بدون معلم داریم و از بازنشسته و حق‌التدریسی استفاده می‌کنیم تا کلاس‌ها پر شود. برخی استان‌ها در سال گذشته معلم به اندازه کافی گرفتند و الان مشکلی ندارند. مثلا استان همدان که حوزه انتخابی من است ۴ هزار کمبود معلم دارد، اما استان لرستان کمبود معلم ندارد.

او بیان داشت: باید آزمون استخدامی آموزش و پرورش هر چه زودتر برگزار شود و مثل امسال دیر نشود. دوماً توسعه ظرفیت دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی و همچنین استفاده از ظرفیت دانشگاه‌های دیگر برای تربیت دبیر در دستور کار قرار گیرد.

فلاحی تاکید کرد: با وجود اینکه مرادصحرایی مدعی شده مشکل حل شده، اما نمی‌توانیم برای مشکلات سرپوش بگذاریم و صورت مسئله را پاک کنیم.

منبع: خبر فوری

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها