ظرفیت استخدامی آموزش و پرورش افزایش می‌یابد!/ افزایش جذب معلم برای سال تحصیلی آینده

​معاون پارلمانی رئیس‌جمهور از افزایش جذب معلم برای سال تحصیلی آینده خبر داد.

ظرفیت استخدامی آموزش و پرورش افزایش می‌یابد!/ افزایش جذب معلم برای سال تحصیلی آینده

سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس‌جمهور درباره اقداماتی که قرار است برای کمبود معلم در آموزش و پرورش انجام شود، اظهار داشت: کمبود معلم از سال ۹۳ به بعد به دلیل بی‌توجهی به دانشگاه فرهنگیان اتفاق افتاد و این دانشگاه به میزان کافی دانشجو معلم پذیرش نکرد.

وی افزود: دولت سیزدهم به مسئله معلمان ویژه‌ اهمیت می‌دهد و در این راستا، سال گذشته موضوع رتبه‌بندی معلمان را به نتیجه رساندیم. هر چند که این حوزه ضعف‌هایی هم داشت اما کار بر زمین مانده‌ای بود که در این دولت انجام شد.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با بیان اینکه در آغاز امسال با مسئله جبران کمبود معلمان مواجه بودیم، یادآور شد: اکنون با استخدام و گزینش معلمان جدید، مسئولان آموزش و پرورش وعده دادند که کمبودها را برطرف کنند و از اکنون برنامه‌ریزی و تلاش شود تا مهر سال آینده با این مشکلات مواجه نباشیم.

حسینی درباره افزایش ظرفیت جذب معلم در سال آینده گفت: قرار است جذب برای سال آینده افزایش یابد همچنین در این ۲ سال اخیر هم تعداد مجوزهایی که به آموزش و پرورش داده شد، چندین برابر سال‌های گذشته بود اما با توجه به کمبود سال‌های گذشته و اینکه تعداد قابل توجهی از معلمان بازنشسته شده‌اند، امسال این مشکل ایجاد شد.

وی اظهار امیدواری کرد با برنامه‌ریزی‌هایی که صورت می‌گیرد و تدابیری که اندیشیده شده فرصتی فراهم شود تا بازنشستگان به خدمت خود ادامه دهند تا نیروهای جدید جذب شوند.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در پاسخ به این‌ پرسش که آیا ظرفیت استخدام سال آینده مشخص شده است یا نه گفت: این را سازمان امور اداری و استخدامی در توافق با آموزش و پرورش اعلام می‌کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

  • ناشناس

    به اقای وزیر اموزش و پرورش
    ما دانش اموختگان لیسانس علوم تجربی آموزش معلمان دانشگاه ازاد اسلامی سالهای ۷۹ و... هستیم قرار بر این بود که فارغ التحصیلان گروه اموزش معلمان (علوم تجربی ، اموزش ابتدایی و اموزش عربی و گرافیک و طراحی و ... ) جذب آموزش و پرورش شوند ولی تاکنون انجام نشده ، حتی قرار بود نام لیسانس علوم تجربی به تکنولوژی تغییر یابد بعد جذب شوند که این هم انجام نشد .ما فارغ التحصیلان گروه های آموزش معلمان ، دوره های معلمی در مدارس و در دانشگاه را هم گذرانده ایم .
    چرا ما را جذب اموزش و پرورش نمی کنید ؟

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها