3 ایرادی که به سورپرایز وزیر ارتباطات وارد است!

وزیر ارتباطات طی خبری اعلام کرده بود که در روز پنج شنبه هفته گذشته سورپرایزی برای مردم ایران خواهد داشت و شایعات زیادی پیرامون این سورپرایز ایجاد شد! اما این سورپرایز وزیر جوان چیزی جز یک محصول خاص پستی نبود که همین خبر و ادعای جهرمی دارای ایراداتی بوده که در مصاحبه با رییس سازمان ملی کارآفرینی مطرح شده است.

حسین سلاح‌ورزی، رییس سازمان ملی کارآفرینی در مصاحبه‌ای پیرامون این ادعای جدید وزیر ارتباطات گفت: یکی از ادعاهای گفته شده این بود که فناوری این موضوع در اختیار تعداد معدودی از کشورهاست ولی به نظر می‌رسد این گفته درست نیست چرا که فناوری این موضوع در اختیار بسیاری از کشورهاست.

وی در ادامه گفت: در کشورهای توسعه یافته عملا یک اکوسیستم پست، پهپادی است. راه اندازی این سازوکار در کشورمان نیازمند زیرساختهایی است تا ضمانت اجرایی آن را انجام دهند و همچنین طرح را به یک طرح سودآور تبدیل کنند. با توجه به محدودیت‌های پست در اجرای خدمات قبلی، نشان می‌دهد که ورود انحصاری این شرکت برای اجرایی کردن پست پهپادی، به مصلحت کشور نیست.

حسین سلاح‌ورزی، رییس سازمان ملی کارآفرینی در ادامه گفت: اولین موضوع در رابطه با این تصمیم این است که تصمیم گیرنده، آسمان تهران را برای پرواز تجاری پهپادها باز گذاشته است. این تصمیم به صورت جدی روی عملکرد فضای کسب و کار خدمات حمل بار و بسته موثر خواهد بود. به همین دلیل باید مشورت‌های لازم با بخش خصوصی صورت بگیرد.

وی در ادامه به دیگر مسائل این موضوع اشاره کرد و گفت: دومین ایراد این طرح مساله اعطای امتیاز انحصاری به شرکت پست است که جزو امتیازات ناعادلانه در تجارت کسب و کارها محسوب می‌گردد. سومین ایراد وارد بر این طرح نیز این است که یک شرکت دولتی مسئول عملیاتی کردن طرحی شده که شرکت‌های خصوصی توانایی آن کار را ندارند و در حقیقت هیچ اطلاع‌رسانی قبلی در این رابطه وجود نداشت.

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها