اورامانات را در کتب درسی معرفی کنید

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه با اشاره به ظرفیت‌های طبیعی و گردشگری استان کرمانشاه پیشنهاد داد که معرفی اورامانات به عنوان منطقه‌ای گردشگری در کتاب‌های درسی گنجانده شود.

اورامانات را در کتب درسی معرفی کنید

«محمدابراهیم الهی تبار» روز سه‌شنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش در سرسرای تدبیر استانداری افزود: برپایی جشنواره‌ها و اردوها در اورامانات می‌تواند در معرفی این جاذبه بکر گردشگری بسیار تاثیرگذار باشد.

اورامانات در استان کرمانشاه به منطقه‌ای در شمال غربی این استان شامل شهرستان‌های پاوه، جوانرود، روانسر و ثلاث‌باباجانی اطلاق می‌شود که حدود ۳۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

معاون استاندار کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه استان کرمانشاه دین خودش را در همه صحنه‌ها نسبت به نظام و انقلاب اسلامی ادا کرده است تاکید کرد: این استان در مقابل همه تهدیدهایی که می‌توانست تمامیت ایران را در بربگیرد مقاومت کرد و آسیب‌ دید.

او با بیان اینکه یکی از چهره‌های زیبای استان کرمانشاه در دفاع مقدس گیلان‌غرب به عنوان دومین شهر مقاوم کشور است افزود: مقاومت ایل کلهر در دفاع مقدس یکی از زیباترین جلوه‌ها در استان بوده است.

وی با تسلیت درگذشت "شیرزاد شیرزادی" یکی از بزرگان ایل کلهر ادامه داد: ایل کلهر شخصیت‌های بزرگی را معرفی کرده که یکی از آنها مرحوم شیرزاد شیرزادی بود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه در ادامه از انجمن اولیا و مربیان به عنوان ظرفیت بزرگ آموزش و پرورش یاد کرد و گفت: تا زمانی که مردم توانمند نشده و در مقابل آسیب‌ها صیانت نشوند نمی‌توانیم مسیر توسعه را بپیماییم و این زمانی است که آموزش و پرورش توانمند شود.

الهی تبار اظهار داشت: می‌طلبد که برای کرمانشاه در آموزش و پرورش حساب ویژه باز شود چرا که نیاز به توانمندسازی و صیانت از آسیب‌ها در آن بیشتر است.

وی همچنین تاکید کرد که وزارت آموزش و پرورش مناطق حاشیه شهر رادر تقویت زیرساخت‌های تربیتی و پرورشی حمایت کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه با بیان اینکه توجه به آسیب‌های اجتماعی در کرمانشاه بیشتر از دیگر استان‌ها بوده است، افزود: نرخ طلاق  متوقف و کاهش یافته و نرخ ازدواج رشد پیدا کرد و زلزله باوجود همه آثار مخرب روحی و روانی با تلاش‌های نهادهای اجتماعی، تاب‌آوری اجتماعی بیشتر از میانگین رقم خورده است.

الهی‌تبار با اشاره به کسب رتبه برتر آموزش و پرورش استان کرمانشاه در سازماندهی و آموزش نیروی انسانی، گفت: این اتفاقات نتیجه تعامل و روند مثبت استان و انسجام بین مدیران، ائمه جمعه و نمایندگان استان در مجلس بوده است. 

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۳۲۵ هزار نفر دانش‌آموز است.

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها