نماکار ساختمان برای پیچ و رولپلاک نما بدون داربست {نماسازان پیشرو}

 

نماکار، راپل کار، طناب کار، اسپایدرمن و بندباز نام هایی است که به کسی اطلاق می شود که روی نما با طناب معلق شده و به اجرای کار می پردازد. یکی از عمده کارهایی که به این روش انجام می شود محکم کردن سنگ های نمای ساختمان توسط پیچ و رولپلاک است. شرکت نماسازان پیشرو گروهی است که از سال 1388 تا کنون به طور تخصص در این حیطه فعالیت دارد.

عواملی که در ریزش سنگ نما تاثیر گذارند

سقوط سنگ از نما دلایل مختلفی دارد. برخی از این علل به زمان سنگ کاری بر می گردد. استفاده از سیمان نامرغوب، عدم ترکیب درست سیمان و ماسه، استفاده از ماسه خاکی، پاک نکردن گرد و خاک برشکاری از پشت سنگ و اسکوپ نکردن سنگ ها تنها برخی از عواملی است که باعث ریزش سنگ خواهد شد.

پیچ کاری سنگ نما

شرایط آب و هوایی و بلایای طبیعی مانند زلزله، باد و طوفان و... علل دیگر افتادن سنگ نما می باشند. نشست ساختمان، انجام کارهای غیر اصولی در داخل ساختمان که باعث فشار به سنگ ها شوند نیز از عوامل دیگری هستند که در سقوط سنگ نما موثرند.

برای اینکه کامل تر متوجه دلایل افتادن سنگ نما شوید توصیه می کنیم مقاله علت ریزش سنگ نما را در سایت نماسازان پیشرو مطالعه نمایید.

مسئولیت افتادن سنگ نمای ساختمان با کیست؟

پس از افتادن سنگ اولین سوالی که به ذهن مالکان خطور می کند این است که عهده دار مسئولیت این چالش کیست؟ اگر این موضوع باعث خطر جانی و مالی نشود این سوال من باب پرداخت هزینه تعمیر نما و تثبیت سنگ ها می باشد. اگر خدای ناکرده سقوط سنگ روی عابر و یا وسیله نقلیه باشد این سوال برای جبران خسارت نیز خواهد بود.

گفته ها و شنیده ها حاکی از آن است که بی شک سازنده و مهندس ناظر متهمان ردیف اول ریزش سنگ نمای ساختمان هستند. اما بنا بر قانون، اگر ریزش در سال های اولیه عمر ساختمان یعنی تا ده سال اول اتفاق بیفتد، بر عهده سازنده و مهندس ناظر ساختمان است. در غیر این صورت مسئول مالک ساختمان خواهد بود. مالک کنونی ساختمان هر کسی باشد باید هزینه تعمیرات سنگ نما و همچنین خسارت وارد شده به خودرو و یا فرد مصدوم را پرداخت کند.

اگر ریزش سنگ نمای ساختمان بر اثر بلایای طبیعی مانند زلزله اتفاق افتاده باشد (حتی قبل از تولد ده سالگی ساختمان)، مسئولیت خسارت وارده تماما بر عهده مالک ساختمان است و سازنده و مهندس ساختمان بی گناه به حساب می‌آیند.

البته این کلیت ماجرا می باشد. برای پی بردن به ریز جزئیات می توانید مقاله مسئولیت افتادن سنگ نما را در وبگاه شرکت نماسازان پیشرو بررسی نمایید.

پیچ نما

پیچ و رولپلاک سنگ نما برای تثبیت سنگ ها

بی شک وقتی سنگی از نما شل می شود و یا ریزش می کند گواه این است که کل نما دچار این ضعف است وباید تمهیداتی اندیشیده شود. عدم انجام این کار ممکن است خطرات و ضررهای هنگفتی را به مالکان ساختمان تحمیل نماید. به همین خاطر درنگ در انجام این کار به هیچ وجه جایز نخواهد بود.

بهترین راه حل و به نوعی تنهاترین راه چاره پیچ و رولپلاک نمای سنگی می باشد. با این کار ابتدا تک تک سنگ ها توسط دریل های مخصوص سوراخ کاری شده و سپس پیچ خواهند شد. با این کار سنگ ها به ملات پشت خود چسبندگی بیشتری خواهند داشت. اگر این کار طبق اصول و قواعد انجام شوند نمای ساختمان برای همیشه بیمه شده و دیگر شاهد ریزش سنگ نخواهید بود.

با انجام این فرایند در واقع با یک هزینه کاملا مقرون به صرفه خود را از شر خطرات بیشتر و هزینه های گزاف راحت خواهید نمود.

محکم کردن سنگ نما با طناب یا راپل بدون داربست

کار با طناب یا همان خدمات راپل در عصر حاضر بهترین و شایسته ترین جایگزین برای داربست است. با ورود تکنیک راپل یا همان "rope access" به ایران انجام امور در ارتفاع و نمای ساختمان ها به سهولت و سرعت و با هزینه مقرون به صرفه قابل انجام است.

برای کار تثبیت سنگ نما راپل کار ها توسط ادوات کار راپل از نما آویزان یا معلق شده سپس به اجرای کار می پردازند. در اجرای هر فرود تقریبا دو متر از عرض کار انجام خواهد شد.

نصب سنگ های افتاده و بندکشی

پس از انجام مقاوم سازی سنگ نما نوبت به نصب و ترمیم قسمت های ریزش کرده می رسد. ابعاد سنگ ها توسط مجریان کار به کارفرما داده شده تا ایشان نسبت به تهیه اقدام نماید. پس از تهیه سنگ و چسب سنگ اقدام به نصب خواهد شد. سنگ ها به چسب آغشته می شود و سپس در جای خود قرار می گیرد و پیچ می شوند. در انتها نیز برای پر کردن منافذ موجود عملیات بندکشی انجام خواهد شد.

مقاوم سازی سنگ نما

پوشاندن سر پیچ ها توسط بتونه

یکی از مواردی که در موضوع پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان بسیار برای مشتری حائز اهمیت است از دست نرفتن زیبایی نما پس از اتمام کار است. درآوردن رنگ متناسب با سنگ نما امری است که فقط تجربه بالا در کار و رنگ شناسی و علم ترکیب رنگ می تواند در آن راه گشا باشد.

نحوه درست کردن بتونه به این ترتیب است که سیمان سفید با پودر رنگ های مختلف ترکیب می شود تا همسان با رنگ سنگ نما شود. باید توجه داشت که این کار را باید قبل از مخلوط کردن با آب انجام داد چرا که پس از ترکیب با آب کلا رنگ بتونه تیره تر می شود. پس از گذاشتن بتونه روی پیچ و خشک شدن بتونه همرنگ می شود.

شرکت نماسازان پیشرو مجری تثبیت سنگ نما

به طور قطع انتخاب شرکتی که کار پیچ رولپلاک نما را به نحو احسن انجام دهد، دغدغه بسیاری از مردم است. معیار های زیادی برای این انتخاب وجود دارد که باید آن ها را مد نظر قرار داد.

گروه کار در ارتفاع نماسازان پیشرو مجری خدمات راپل و نمای ساختمان از سال 1388 مشغول در این حیطه می باشد. این شرکت دارای 5 شعبه در سطح شهر تهران است که انجام خدمات در تمامی شهرهای استان تهران و البرز را انجام می دهد.

عمده ترین حیطه فعالیت این شرکت در کنار دیگر خدمات، بحث پیچ رولپلاک نما در تهران و کرج می باشد. انجام و اتمام بیش از 8000 پروژه تا کنون این شرکت را در زمره با تجربه ترین ها در این حرفه ساخته است.

برای ارتباط با این شرکت کافی است با شماره 09128316620 تماس گرفته و یا نماسازان پیشرو رو را در گوگل سرچ نمایید. کارشناسان این شرکت پس از تماس شما از ساختمان و محل پروژه به طور رایگان بازدید نموده و سپس با ارائه توضیحات کامل هزینه براوردی را خدمت شما اعلام خواهند نمود.

مهار سنگ نما

مزایای پیچ کردن نما توسط یک شرکت معتبر و متخصص

مزایای کار با شرکت نماسازان پیشرو و البته با هر شرکت معتبر دیگر عبارتند از:

  • بیمه بودن پرسنل و سلب هرگونه مسئولیت از کارفرما
  • عقد قرارداد قبل از شروع کار
  • گارانتی کار به مدت 5 سال
  • استفاده از متریال با کیفیت و استاندارد
  • اجرای تمیز کار برای از بین نرفتن زیبایی نما
  • استفاده از پرسنل مجرب و متعهد
  • بازدید و انجام کار در موعد مقرر و بدون بدقولی

https://www.aparat.com/v/vihoc

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها