ترامپ دستور شلیک به قایق‌ های ایران را صادر کرد

ترامپ که عملکرد او برای مهار بحران کرونا با انتقادات گسترده داخلی مواجه است این توییت را در واکنش به یک رشته اقدامات تحریک‌آمیز دریایی اخیر آمریکا در منطقه نوشته است.

ترامپ دستور شلیک به قایق‌ های ایران را صادر کرد

دونالد ترامپ در توییتی نوشت: دستور شلیک به گفته او "قایق‌های مزاحم ایران" در خلیج فارس را صادر کرده است.

به گزارش مستق آنلاین ترامپ روز چهارشنبه (امروز) در توییتی نوشت: به نیروی دریایی ایالات متحده دستور داده‌ام که اگر قایق‌های ایران مزاحمتی برای ناوگان ما در دریا ایجاد کردند، یه سمت آنها شلیک کرده و آنها را نابود کنند."

3 روز پیش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با صدور بیانیه‌ای با تشریخ اقدامات ایذایی آمریکا در منطقه علیه ناوگان سپاه، نسبت به پاسخ قاطعانه به هر گونه خطای محاسباتی نیروهای آمریکا هشدار داد.

ترامپ طی 3 سال گذشته بارها تاکید داشته از زمان راه یابی او به کاخ سفید، نیروهای سپاه پاسداران دیگر مواجهه‌ای با ناوگان آمریکا در منطقه ندارند.

اظهارات ضد و نقیض مقامات نظامی آمریکا درباره دستور جدید ترامپ

یک مقام وزارت دفاع آمریکا گفت:

وزارت دفاع تا این لحظه هیچ دستوری برای هدف قرار دادن قایق‌های توپ‌دار ایرانی دریافت نکرده است.

بعد از رویارویی هفته گذشته شناورهای نظامی ایرانی و کشتی‌های جنگی آمریکا در خلیج [فارس] هیچ اتفاق تازه‌ای بین نیروهای دو طرف رخ نداده است.

یک ژنرال بلندپایه آمریکایی گفت:

پیام من به قایق‌های توپ‌دار ایرانی این است که اگر فقط موج ایجاد کنید، این یک بحث است. اما اگر مسلح باشید و سلاحتان را به سمت ما نشانه بروید، این مسئله دیگری است و ما دقیقاً می‌دانیم که معنایش چیست. 

اگر از آن خط قرمز که ما می‌دانیم چیست عبور کنید، ما پاسخ خواهیم داد.

ترامپ دستور شلیک به قایق‌ های ایران را صادر کرد

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها