تاکید عراق بر محکومیت ترکیه بابت حمله به شمال عراق

 حاضران این نشست بر وحدت موضع ملی عراق در حمایت از حاکمیت عراق و جان شهروندان عراقی و محکومیت حمله ترکیه علاوه بر حمایت از اقدامات با هدف شکایت بین المللی تاکید کردند.

رؤسای چهارگانه عراق در نشستی با سران فراکسیون های سیاسی به دعوت مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق درباره آخرین تحولات اوضاع امنیتی در پی حمله ترکیه به دهوک بحث و گفت وگو کردند.

 

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق (واع)، به نقل از دفتر رسانه ای نخست وزیری عراق، رؤسا و سران نیروهای سیاسی و احزاب و فراکسیون های ملی و نمایندگان آنها شب پنجشنبه نشستی را در کاخ دولت در بغداد به دعوت مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق برای بررسی آخرین تحولات اوضاع امنیتی در پی حمله ترکیه به دهوک در اقلیم کردستان عراق که منجر به شهید و مجروح شدن شماری از شهروندان عراق شد که اکثر آنها بانوان و کودکان بودند، برگزار کردند.

نخست وزیر عراق در این نشست جزئیات وضعیت سیاسی و میدانی و تحولات آن و جزئیات حمله اخیر ترکیه، پیگیری دولت برای خانواده شهدا و مجروحان، اقدامات اتخاذ شده در سطوح مختلف برای دفاع از حاکمیت عزاق و اقدامات امنیتی و سیاسی و دیپلماتیک دولت علاوه بر شکایت عراق به شورای امنیت و سازمان ملل و نوع موضع بین المللی در محکومیت این حمله را بررسی کرد.

حاضران در این نشست بر وحدت موضع ملی عراق در حمایت از حاکمیت عراق و جان شهروندان عراقی و محکومیت حمله ترکیه علاوه بر حمایت از اقدامات با هدف شکایت بین المللی تاکید کردند.

آنها همچنین بر احترام عراق به اصول حسن همجواری، جلوگیری از حمله به اراضی کشورهای همجوار از خاک عراق، مخالفت عراق با تبدیل شدن به میدانی برای تصفیه حساب بین گروه های مسلح غیرقانونی و ارتش ترکیه یا بحران آفرینی برای دیگران و تعرض به حقوق، حاکمیت و امنیت ملت تاکید کردند.

این نشست بر انسجام و یکپارچگی موضع سیاسی و مردمی در قبال چالش ها تاکید داشت و حاضران از دولت خواستند همه اقدامات لازم برای حفظ امنیت و حاکمیت عراق و جلوگیری از تکرار این حملات را اتخاذ کند.

لازم به ذکر است در حمله اخیر ترکیه به منطقه گردشگری زاخو در استان دهوک اقلیم کردستان عراق چندین نفر شهید و مجروح شدند

 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها