فوری: مستمری بازنشستگان دو برابر افزایش یافته است

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: مستمری بازنشستگان با توجه به توان سازمان و منابعی که حداقل برای سه تا چهار سال آینده پیش بینی شده، افزایش یافته است.

مصطفی سالاری با اشاره به هفته تامین اجتماعی اظهار داشت:یکی از مطالبات اصلی جامعه از سازمان تامین اجتماعی افزایش مستمری بازنشستگان است. این مستمری نسبت به 14 ماه گذشته به طور میانگین دو برابر شده است.


خبر داغ:مهمترین دلایل سفید شدن مو در جوانان امروزی  


 

 

وی با بیان اینکه خواست اصلی جامعه از سازمان تامین اجتماعی انجام وظایف و تعهدات قانونی است، گفت:در حوزه درمان انتظار بیمه شدگان، سهم کمتر بیمه (فرانشیز کمتر)، افزایش پوشش این بیمه و ارتقاء کیفی خدمات است، که باید از جانب سازمان ارائه یا از مراکز درمانی دانشگاهی وغیردانشگاهی غیرملکی خریداری شود.

 

سالاری با اشاره به جامعه 46 میلیون نفری تامین اجتماعی ادامه داد:سازمان به منظور پرداخت سایر کمک هزینه ها که برحسب مورد پیش می آید و تامین اجتماعی متهعد به پرداخت است، مشکل خاصی ندارد.

 

به گزارش ایرنا، مرحله اول متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در مرداد سال 99 اجرایی و حقوق ماهانه مستمری بگیران این سازمان از 400 تا 800 هزار تومان افزایش یافت.

 

مرحله دوم این متناسب سازی نیز در پرداخت حقوق فروردین ماه این جمعیت لحاظ شد. براساس این متناسب سازی، بازنشستگان با ٣٠ سال سابقه از فروردین ١4٠٠، چهار میلیون و 200 تا چهار میلیون و 300 هزار تومان دریافت می کنند.

 

بازنشستگان با بیش از ٣٠ سال سابقه نیز با توجه به سنوات بیش از این مبلغ و بازنشستگان کمتر از ٣٠ سال سابقه هم کمتر از این میزان را (باتوجه به سنوات) دریافت خواهند کرد.

 

در این راستا همچنین 28 اسفند سال 99 مبلغ یک میلیون و 200 هزار تومان به صورت علی الحساب به حساب بازنشستگان واریز شد.

 

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی ادامه داد:نمی توان گفت، مستمری جامعه بازنشستگان یک زندگی با شرایط متوسط رو به بالا را جواب گو خواهد بود، اما این افزایش با توجه به توان سازمان و منابعی که حداقل برای سه تا چهار سال آینده پیش بینی شده، انجام پذیرفت.

 

وی تاکید کرد:اما مستمری کافی، بدون شک به عنوان مطالبه اصلی جامعه بازنشستگان از وظایف مهم سازمان تامین اجتماعی محسوب می شود.

از 22 تا 29 تیر ماه هفته تامین جتماعی نامگذاری شده است.


 

وبگردی

    ارسال نظر

    یادداشت

    آخرین اخبار

    پربازدید ها