همکاری شریک تجاری بهمن (Sokon) با Huawei برای تولید خودرو الکتریکی

در جریان نمایشگاه خودرو شانگهای 2021، Huawei با مشارگت گروه خودروسازی Sokon شریک تجاری بهمن از خودروی Seres SF5 که یک کراس اوور است، رونمایی کرد.

 از نظر طراحی، SF5 از ظاهری آراسته و تناسبات یک کراس اوور مدرن برخوردار است. در نمای جلو، مجموعه چراغ های با تکنولوژی DRL LED در ترکیب با جلو پنجره مشبک یکپارچه که برای کاهش ضریب آئرودینامیک که به زیبایی در سپرجلو ادغام شده اند وجه شاخص این نما محسوب می گردد. 

همچنین در نمای جانبی، حجم پردازی های سیال، دستگیره های پنهان در و ستون انتهایی تهاجمی عناصر طراحی اصلی SF5 را شکل داده اند. 

در انتها، چراغ های عقب باریک LED که توسط یک نوار عرضی به هم متصل می شوند نشانگر حضور این خودروی الکتریکی در کلاس خودروهای لوکس- اسپرت است. 

توسعه بخش الکتریک پیشرانه این خودرو که از دو موتور الکتریکی و یک موتور 1.5 لیتری بنزینی تشکیل شده توسط Huawei صورت پذیرفته است. خروجی ترکیبی این سیستم حدود 550 اسب بخار (410 کیلووات) است که شتابگیری 0 تا 100 کیلومتر بر ساعت را در مدت زمان 4.7 ثانیه فراهم می کند. 

اما فاکتور تحسین برانگیز در این خصوص توانایی پیمایش این خودرو است که با تکنولوژی Extender Range» Huawei” می تواند به صورت تمام الکتریک تا 180 کیلومتر مسافت را طی کند و البته با شارژ کامل باتری و کامل بودن مخزن سوخت، SF5 دارای برد بیش از 1000 کیلومتر است.

 Huawei و Sokon در صنعت خودروسازی به یک طراحی فوق العاده دست یافته اند و با تعبیه یک صفحه نمایشگر infotainment بزرگ با کیفیت تصویری بالا که امروزه به عنوان روند غالب در کابین خودروهای الکتریکی است، به چشم می آید و توجه ویژه به سیستم صوتی این کراس اوور که بهره مندی از 11 واحد صوتی برای ارائه «کیفیت صدای اپرا مانند» در داخل کابین، آن را از سایر رقبا در این زمینه متمایز ساخته است. 

یکی دیگر از ویژگی های جالب SF5 عملکرد شارژ «خودرو به خودرو» است که می تواند شارژ وسایل نقلیه دیگر یا سایر وسایل خارجی الکتریکی مانند اجاق های القایی، استریوها و سایر تجهیزات کمپینگ مسافرتی را تأمین کند.

پنج هزار دستگاه از این خودرو در روز نخست به فروش رسیده و با توجه به استقبال صورت پذیرفته از آن، ورود Huawei نوید دهنده ظهور رقیبی قدرتمند برای تسلا در سال های پیش رو خواهد بود.

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها