سفارش روز سهام چیست؟ + جزئیات

سفارش روز سهام، سفارشی برای خرید یا فروش اوراق بهاداری است، که اگر تا پایان همان روز معاملاتی اجرا نشود به‌صورت خودکار منقضی می‌شود.

سفارش روز سهام چیست؟ + جزئیات

سهامداران بازار سرمایه همچون سایر سرمایه گذاران پیش از سرمایه گذاری باید مجموعه ای از آموزش ها را فرا بگیرند. این روزها فعالیت در بورس بیش از هر زمان دیگری به دغدغه گروهی از افراد تبدیل شده است، به همین دلیل  قصد داریم شما را با یکی از مفاهیم بازار سرمایه آشنا کنیم.

سفارش روز فقط برای همان روز مناسب است و اگر اجرا نشود، لغو خواهد شد. چنانچه در طول معاملات روزانه بازار، محدودیت یا قیمت مشخص‌شده از سوی سرمایه‌گذار اتفاق نیافتد، سفارش او انجام نخواهد شد.

سفارش روز یکی از انواع مختلف سفارش‌هایی است که تعیین می‌کند دستور سفارش خرید یا فروش، چه مدّت باز باقی بماند، به‌طور مثال، بعضی از سفارشها  وجود دارند که سفارش بدون محدودیت زمانی یا Good Till Canceled-GTC نامیده می‌شود. در این سفارش تا زمانی که شما دستور به توقف سفارش ندهید، سفارش خرید یا فروش شما در سامانه معاملاتی بورس فعال باقی خواهد ماند و تنها به‌صورت دستی توسط کارگزار لغو خواهد شد، درحالی‌که نوع دیگر سفارش به نام اجرا بی‌درنگ یا ابطال Immediate Or Cancel-IOC وجود دارد که طبق آن تمام یا بخشی از سفارش باید به‌سرعت اجرا شود و در غیر این صورت مابقی سفارش لغو خواهد شد.

 

بیشتر بخوانید:

محسن تنابنده و همسرش به کرونا مبتلا شدند + عکس

فوری/ جزئیات پرداخت دو یارانه 120 هزارتومانی برای هر نفر + زمان واریز

جشن تولد لاکچری دختر شاهرخ استخری جنجال ساز شد + تصاویر


توضیحات مدیرمالی در مورد سفارش روز

در دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات، سفارش روز این‌گونه تعریف شده است: «سفارشی است که اعتبار آن در پایان روز معاملاتی به اتمام می‌رسد و به صورت خودکار از سامانه معاملات حذف می‌شود» هنگام ثبت سفارش، خریدار یا فروشنده سهم ملزم به مشخص کردن نوع سفارش خود است. طبق این دستورالعمل اجرایی سرمایه‌گذاران می‌توانند انواع مختلف سفارش را در سامانه معاملاتی بورس ثبت کنند.

 

بیشتر بخوانید :

مهراد جم از استودیو لاکچری و شیک خود در ترکیه رونمایی کرد + فیلم

تیپ جنجالی و نامتعارف مهراوه شریفی نیا در اسپانیا + تصاویر

خالکوبی نامتعارف سحر قریشی روی پایش جنجال به پا کرد + عکس و فیلم

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها