مالیات سهام و سپرده های بانکی

پور ابراهیمی نماینده کرمان و رییس کمیسیون اقتصادی گفت: مجلس بنا ندارد تا بر روی سهام و سپرده های بانکی، مالیات وضع کند. تقویت بازار سرمایه، اولویت مجلس است. مالیات بر عایدی سهام منتقی است.

حجم ویدیو: 3.98M | مدت زمان ویدیو: 00:01:27

موضوع مالیات بر عایدی سهام و همچنین سود سپرده های بانکی از نظر ما در دستور کار نیست و موضوعیتی هم ندارد. بحث اصلی ما «مالیات بر عایدی بر املاک و مستغلات» بوده که قرار است به زودی در کمیسیون اقتصادی در دستور کار مجلس قرار گیرد.

هدف اول و اصلی ما این بود که بتوانیم موضوع مهم مالیات بر عایدی را در بخش املاک و مستغلات که یکی از موضوعات مهم به شمار می‌رود را دنبال کنیم چرا که هم نوسانات بخش مسکن را در کشور داشته و هم باعث ایجاد خانه‌های خالی شده و همچنین تبعات آن در در بحث اجاره‌بها و دیگر موارد مشهود است؛ لذا تلاش بر این است تا بتوانیم این موضوع را مدیریت کنیم.

آنچه که ما در کمیسیون اقتصادی نهایی کردیم موضوع تعریف شده و مختصر شده‌ای در ارتباط با مالیات بر املاک و مستغلات است که اصلا موضوع سهام در آن مطرح نیست. گزارش جامع مرکز پژوهش‌ها هم شامل همه توضیحاتی بود که در دنیا چه مالیات‌هایی اخذ و شامل چه چیزهایی می‌شود.

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها