عملکرد موفق بانک توسعه تعاون در سال سخت شبکه بانکی

مدیر عامل بانک توسعه تعاون اعلام داشت این بانک در سال سخت شبکه بانکی عملکردی موفق داشته است.

عملکرد موفق بانک توسعه تعاون در سال سخت شبکه بانکی

محمد شیخ حسینی مدیر عامل بانک توسعه تعاون در جلسه شورای معاونین بانک اظهار داشت: سال ۱۴۰۲ به دلیل حجم بالای تقاضا برای تسهیلات، کنترل ترازنامه ای بانکها توسط بانک مرکزی، حجم بالای تکالیف و کمبود نقدینگی سخت ترین سال شبکه بانکی بوده است، بسیار خوشحالیم که در این سال سخت، بانک توسعه تعاون با حداکثر عملکرد در اجرای تکالیف و همچنین انضباط نقدینگی عملکرد موفقی داشته است.

وی افزود: تجهیز منابع مهمترین شاخص عملکردی بانک ها به ویژه بانک های توسعه ای است، چون مهمترین ماموریت این بانک ها پرداخت تسهیلات به عنوان حمایت از واحدهای تولیدی است، همچنین چابکی در پرداخت تسهیلات توسعه ای مهمترین مزیت نسبی بانک بوده است که برای تداوم آن نیازمند تجهیز منابع هستیم.

شیخ حسینی تصریح کرد: بانک توسعه تعاون در انجام تکالیف در موضوع تبصره ۱۶ و معرفی شدگان کمیته امداد، بنیاد شهید، بهزیستی، ازدواج جوانان و فرزندآوری عملکرد بالای ۹۰ درصد و حتی ۱۰۰ درصدی داشته است، در یکی دو مورد از تکلیفی ها به دلیل تاخیر دستگاه های اجرایی در معرفی متقاضیان، با تراکم پرونده ها در پایان سال مواجه هستیم که با تلاش همکاران در کوتاهترین مدت پرونده ها تکمیل، تصویب و آماده پرداخت شده است.

وی ادامه داد: بر این واقعیت واقف هستیم که دولت در عمل به شعار رشد تولید برنامه دارد طی روزهای پایانی سال حمایت از واحدهای تولیدی را مد نظر داشته باشد، بنابراین پرونده های تمامی معرفی شدگان تبصره ۱۸ را به رغم معرفی دیر هنگام، مورد رسیدگی و تصویب قرار گرفته و در مسیر پرداخت قرار گرفته است.

این مقام بانکی تاکید نمود: هدفگذاری پرداخت ۵۰۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات سال ۱۴۰۲ چند هفته زودتر محقق شده است، با اهتمام همکاران طی روزهای پایانی برنامه تجهیز منابع نیز اجرایی خواهد شد.

شیخ حسینی خاطر نشان کرد: بانک توسعه تعاون در انجام امهال به صورت سیستمی در شبکه بانکی پیشرو است، عملکرد بانک در وصول مطالبات و امهال بسیار دقیق و اثربخش بوده است، در رابطه با برخی مسائل که در عملکرد استانها در مدیریت صدور اعتبار اسنادی وجود داشته نیز سازماندهی صورت می پذیرد تا عملکرد استانها با انضباط نقدینگی همراه گردد.

مدیر عامل بانک توسعه تعاون گفت: مبارزه با پولشویی از راهبردهای مهم بانک است، ضرورت دارد الزامات و سامانه های مورد نیاز در این زمینه اجرایی گردد، گزارش اداره کل تطبیق در خصوص اداره کل مبارزه با پولشویی بسیار جامع بوده است، طی روزهای آینده با برگزاری کمیته مبارزه با پولشویی با حضور بالاترین مقامات و ارکان بانک در این زمینه، تصمیمات مهمی برای عملکرد حرفه ای بانک در مبارزه با پولشویی و کشف تقلب اتخاذ خواهد گردید.

وی بیان داشت: استفاده از ظرفیت سمات و در عین حال تسریع در اقدامات و انجام تکالیف و رعایت الزامات در این زمینه مهم است.

شیخ حسینی گفت: در رابطه با سهام نفت شازند نیز همراه با سایر بانکها تدابیر کامل را اتخاذ می کنیم تا افزایش سرمایه بانک در مسیر حمایت از جامعه هدف و واحدهای تولیدی و تعاونی بکار گرفته شود.

در این جلسه معاونین مدیر عامل، تعدادی از مدیران و روسای ادارات بانک و مدیران ارشد سمات توضیحاتی در خصوص موضوعات جلسه مطرح نمودند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها