توسعه زیست بوم تعاونی کشور از اهداف بانک توسعه تعاون است

معاون مدیر عامل بانک توسعه تعاون در امور استان ها و بازاریابی اعلام داشت توسعه زیست بوم تعاونی کشور از اهداف بانک توسعه تعاون است.

توسعه زیست بوم تعاونی کشور از اهداف بانک توسعه تعاون است

کریم میرزاخانی معاون مدیر عامل بانک توسعه تعاون در امور استان ها و بازاریابی طی سفر استانی به خوزستان در جلسه کمیته راهبری و ارزیابی عملکرد استان گفت: صنعت بانکداری درهزاره سوم یکی ازصنایع مهم وتخصصی بوده که پیشبرد اهداف مورد نظر و ایفای مسئولیتهای اجتماعی نیازمند استفاده ازفناوری های نوین، شهروند مداری، استفاده بهینه ازظرفیت های سرمایه انسانی، آینده نگری، تبلیغات و خدمات متمایز است.

میرزاخانی بیان داشت: تنها راه برای اینکه کارهای بزرگ انجام دهیم این است که عاشق کاری باشیم که انجام می دهیم. چون عشق به کار باعث سخت کوشی و اشتیاق و در مقابل آن انجام کارهایی که برای ما مهم نیست باعث استرس و در نتیجه نا امیدی خواهد شد.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم میراث بزرگی از خودمان بجا بذاریم، باید به این فکر کنیم کدام مشکل جامعه را می توانیم حل کنیم. موفقیت وقتی حاصل می شود که افراد با هم عمل می کنند و شکست مواقعی پیش می آید که افراد به تنهایی و بدون کار تیمی عمل می کنند. البته صرف کار کردن با یکدیگر از ما تیم نمی سازد این اعتماد و احترام متقابل و مراقبت از یکدیگر است که ما را تبدیل به تیم می نماید.

میرزاخانی تصریح نمود: تفاوت افراد موفق و ناموفق درفرصت هایی نیست که دارند، بلکه درظرفیت استفاده از فرصت هاست. نتایج خوب ازطریق بهره برداری ازفرصت ها و نه حل مشکلات حاصل می شود.

معاون مدیر عامل در امور استان ها و بازاریابی خاطرنشان نمود: موفقیت فردی به چهار مهارت فردی توانایی صحبت کردن، توانایی نوشتن، توانایی شنیدن و توانایی پیدا کردن ایده های خوب وابسته است.

میرزاخانی بیان داشت: همکاران گرامی خواهند درجایگاه واقعی خودشان قرارگیرند علاوه برداشتن چهارمهارت فردی مذکور باید دارای سه ویژگی « توانمند، سخت و خویشتن دار» باشند. چون لازمه قدرت خیر رساندن است و فرد ضعیف قادر به خیررساندن نیست. برای ارزش آفرینی و خدمت به مردم ازطریق چهار مهارت و سه ویژگی فوق می بایست ازظرفیت عقلانیت کلامی-ارتباطی استفاده کرد که دراین زمینه ابعاد اجتماعی- فرهنگی قابل طرح است و در واقع ارتباط انسان باخود و انسان با دیگران موضوعیت دارد و کمک به تقویت و توسعه کارآفرینی اجتماعی مورد توجه قرار می گیرد که شروع آن گفتمان و ابزار آن زبان است.

معاون مدیر عامل در امور استان ها و بازاریابی ادامه داد: برای موفقیت سازمانی هم کنار هم قراردادن سه مولفه «هدف، داشتن برنامه برای رسیدن به هدف و داشتن باور به برنامه و هدف» حائز اهمیت است.

وی در رابطه با داشتن هدف گفت: براساس اسناد بالادستی ومستندات بانک، سه هدف راهبردی اصلی بانک توسعه تعاون در سه مولفه «توسعه زیست بوم تعاونی کشور، کارآمدی و تعالی عملیاتی و نوآوری در ارائه خدمات و محصولات» قابل تعریف است. در سه هدف مذکور عقلانیت مالی-اقتصادی و کمک به تقویت و توسعه کارآفرینی سنتی مورد توجه قرارمی گیرد و در واقع به وسیله منابع مالی، فرصت ها و ظرفیت های دراختیار، اهداف فوق الذکر دست یافتنی هستند .داشتن باور به برنامه و هدف وابسته به مولفه های دیگری از جمله آگاهی، تمایل، دانش، توانایی و تقویت می باشد.

میرزاخانی گفت: استراتژی بانک توسعه تعاون به عنوان یک نهاد مالی توسعه‌ای استفاده همزمان از دو عقلانیت مذکور، کمک به تقویت و توسعه کارآفرینی سنتی با هدف ایجاد ارزش تجاری و کارآفرینی اجتماعی (با هدف ایجاد ارزش اجتماعی) و در نهایت به منظور اخذ تاییدیه اجتماعی در زیست بوم می باشد.

معاون مدیر عامل در امور استان ها و بازاریابی تاکید نمود: در کار تیمی همسان بودن لازم نیست؛ هماهنگ بودن مهم است. چون مهم؛ قواعد بازی است، هماهنگ بودن مهم است نه جنس مهره ها و همسان بودن.

وی توصیه نمود: مراقب یکدیگر باشید. سرمایه واقعی بانک ما، اعتماد، صداقت، صمیمیت، شفافیت، ایمان و رفتار شایسته با همکاران و مشتریان بانک است.

در این جلسه صیاد رحمان پور مدیر امور استان ها و شعب، هادی بخت یار رئیس اداره کل راهبری و پشتیبانی استان ها و شعب، رحمن نوروزی سرپرست اداره کل پیگیری و نظارت بر عملکرد استان ها و شعب و جلیل کرمی برجوئی مدیر شعب استان خوزستان نیز مطالبی را در رابطه با عملکرد استان و برنامه های پیش رو ارائه دادند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها