«بیمه عمر»، پرفروش ترین رشته در «بیمه ما»

با وجود آن که عملکرد صنعت بیمه نشان می دهد دو بیمه نامه شخص ثالث و درمان در پرتفوی عموم شرکت ها رتبه های برتر را دارند، شرکت بیمه ما با تمرکز بر محصول «بیمه عمر و زندگی» موفق شده است سهم این محصول در پرتفوی خود را به بالاترین جایگاه برساند.

«بیمه عمر»، پرفروش ترین رشته در «بیمه ما»

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، بر اساس اطلاعات منتشر شده شرکت های بیمه در سامانه کدال، بررسی عملکرد هشت ماه نخست شرکت بیمه ما نشان می دهد در حالی که سهم بیمه درمان از حق بیمه صادره این شرکت ۲۹ درصد و سهم بیمه ثالث اجباری و مازاد مجموعا ۱۲ درصد است، سهم بیمه های زندگی اندوخته دار و غیراندوخته دار به ۳۴ درصد رسیده است.

بیمه های زندگی از جذاب ترین محصولات برای بیمه گران است، چرا که با تجمیع اندوخته های خرد در طول زمان، امکان بهره مندی از خدمات مالی کلان را برای بیمه گر فراهم می کند. همچنین از آنجا که نسبت و ضریب خسارت این بیمه نامه ها در مقایسه با سایر بیمه نامه ها کمتر است، امکان سرمایه گذاری بلندمدت از طریق منابع آن توسط شرکت بیمه نیز زیاد است و همین فرایند باعث شده است شرکت های بیمه راهکارهایی را برای افزایش فروش بیمه عمر در نظر بگیرند.

«فرا بیمه ما» که محصول بیمه عمر منحصر به فرد شرکت بیمه تحت مدیریت ابراهیم کاردگر است، پس از گذشت یک سال از رونمایی، اکنون نتایج خود را در صورتهای مالی این شرکت نشان داده است. صورتهای مالی تا پایان آبان ماه این شرکت از آن حکایت دارد که بیمه ما از ابتدای سال جاری، بیش از ۱۵٫۵ هزار میلیارد ریال حق بیمه زندگی تولید کرده است. مقایسه ای میان عملکرد شرکت های بیمه ای که بیشترین حق بیمه عمر و زندگی را تولید کرده اند نیز نشان می دهد استقبال از بیمه عمر شرکت بیمه ما در کل بازار بیمه کشور مطلوب بوده است، به گونه ای که این شرکت را در جایگاه چهارم حق بیمه عمر تولیدی در هشت ماه نخست سال قرار داده است.

توسعه بیمه های زندگی در کشور ما که میانگین سن افراد در آن رو به افزایش است و گفته می شود در سالهای نه چندان دور، دچار بحران جمعیت خواهد شد، بسیار با اهمیت است. طبیعی است که افراد در سنین بالا، علاوه بر حقوق بازنشستگی، به کمک های مالی بیشتری نیاز دارند و در چنان شرایطی، بیمه های عمر و زندگی می توانند بهترین کمک برای آنها باشند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها