سرپرست اکتشاف ایمپاسکو:

در بخش اکتشاف دستاوردهای قابل توجهی داشتیم

سرپرست اکتشاف ایمپاسکو درباره عملکرد سال ۱۴۰۱ این بخش گفت: در یک سال گذشته از پروانه‌های اکتشاف موجود، شش مورد منجر به گواهی کشف شد که جهشی قابل توجه در بخش اکتشاف شرکت ایمپاسکو به شمار می‌رود.

در بخش اکتشاف دستاوردهای قابل توجهی داشتیم

به گزارش روابط عمومی ایمپاسکو، قباد شاه‌کرمی سرپرست اکتشاف ایمپاسکو در گفت‌وگویی اعلام کرد: در سال ۱۴۰۱، بخش اکتشاف ایمپاسکو مجموعا به ۱۹۰ میلیون تن ذخیره قطعی به ذخایر شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران اضافه کرد که شامل ۱۷۷ میلیون تن ذخیره قطعی زغال‌سنگ، ۸۵ هزار تن کانسنگ طلا، ۴ میلیون تن سنگ آهک و ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تن ذخیره قطعی سرب و روی است.

سرپرست بخش اکتشاف ایمپاسکو همچنین تصریح کرد: در ۶ ماهه دوم سال گذشته، ۲۲ درخواست پروانه اکتشاف داشته‌ایم که موفق به دریافت ۹ پروانه اکتشاف شدیم و از این تعداد ۶ پروانه اکتشاف منجر به گواهی کشف شد.

وی مجموع حفاری ۶ ماهه دوم سال گذشته را ۳۲ هزار متر حفاری عنوان و اعلام کرد: ۸ هزار و ۲۲۵ نمونه آنالیز و نمونه‌برداری، ۵۴ هزار و ۲۵۳ نقطه ژئوفیزیک و ۳۵۰۰ مترمکعب ترانشه نیز حاصل تلاش‌های بخش اکتشاف ایمپاسکو در سال گذشته بوده است.

شاه کرمی خاطرنشان کرد: هدف ما در سال ۱۴۰۲، افزایش تعداد پروانه اکتشاف و گواهی کشف و به تبع آن، تلاش برای افزایش آمار سایر بخش‌هاست تا در سال رشد تولید و مهار تورم سهم خود را در اقتصاد کشور ایفا کنیم.

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها

.