ماجرای پسری که در بازداشتگاه های آلمان شستشوی مغزی شد!

پسر جوان که پس از بازگشت به کشور ،دوستش را مقابل یک فروشگاه زنجیره‌ای کشته، مدعی است در بازداشتگاه های آلمان شستشوی مغزی شده و تحت تاثیر این ماجرا دست به قتل زده است.

قتل پسر جوان در تهران رخ داد. عامل قتل پسرجوان دستگیر شد. قتل پسر جوان فروشگاه زنجیره ای رخ داد. رسیدگی به پرونده قتل پسرجوان در دادگاه آغاز شد. در ادامه بیشتر از قتل پسرجوان بخوانید.

رسیدگی به این پرونده از  عصر 25 مرداد ماه امسال به دنبال کشته شدن پسر ۲۰ ساله به نام حسن مقابل فروشگاه زنجیره ای در خیابان قیام آغاز شد .مسئولان فروشگاه که با ماموران کلانتری ۱۱۶ مولوی تماس گرفته بودند گفتند: پسر جوان در حالی که چاقو خورده بود کشان کشان خودش را به داخل فروشگاه رساند و روی زمین افتاد .اما همان لحظه پسری دیگر مقابل چشمان شاهدان  او را با ضربه های متعدد چاقو کشت و گریخت.

ماموران پلیس در محل حاضر شدند و جسد با دستور قضایی به پزشکی قانونی منتقل شد .کارشناسان جای ۲۰ بریدگی چاقو روی گردن ،بازو و کمر قربانی را تایید کردند.

 ماموران پلیس در نخستین گام از تحقیقات به بازجویی از شاهدان پرداختند و پسر ۲۱ ساله ای به نام پویا را شناسایی، ردیابی و بازداشت کردند .

شواهد نشان می داد این پسر به تازگی از آلمان به ایران برگشته است .

پویا در بازجویی ها به قتل اعتراف کرد و گفت:  چندسال قبل وقتی بچه بودم پدر و مادرم از هم جدا شدند .نه ساله بودم که همراه مادرم به آلمان رفتم و آنجا زندگی کردم .اما آنجا به خاطر سرقت از یک سوپرمارکت دستگیر شدم و مدتی را در زندان گذراندم.

وی ادامه داد. من قبل از این ماجرا حال روحی خوبی داشتم اما در زندان با یک پلیس درگیر شدند و او را کتک زدم. به همین خاطر در زندان آلمان تحت نظر چند روانشناس بودم .آنها مرا شستشوی مغزی دادند .من که فقط سواد خواندن و نوشتن دارم  بعد از آن ماجرا حال روحی ام به هم ریخت و مدتی قبل از آلمان دیپورت شدم و به ایران برگشتم.من در ایران با پدرم زندگی می کردم و تحت نظر روانپزشک بودم.

 وی درباره درگیری خونین با دوستش گفت : آن روز دوست صمیمی ام از من پول خواسته بود. به همین خاطر پول را  از خانه برداشتم و به میدان قیام رفتم تا به دوستم بدهم .اما آنجا با حسن روبه رو شدم. او به من فحش ناموسی داد و من که عصبانی شده بودم  چند ضربه  چاقو به او زدم .او  خونین بود که خودش را کشان کشان به فروشگاه زنجیره ای وی وان کشاند که صد متر آن طرف تر بود . من او را دنبال کردم و از پشت سر ضربه های بعدی را به او زدم تا جان سپرد .در حالی که کارشناسان پزشکی قانونی بیماری روانی وی را تایید کرده بودند اعلام کردند بیماری روانی او رافع مسئولیت کیفری نیست و پویا هنگام ارتکاب جرم مسئول اعمال خودش بوده است .

با این اظهارنظر پسرجوان بار دیگر تحت بازجویی قرار گرفت و ادعای عجیبی را مطرح کرد.

وی گفت :چون در زندان  آلمان شستشوی مغزی شده بودم به من یاد داده بودند تا باید هرکاری را تا انتها انجام دهم .به همین خاطر بعد از اینکه چند ضربه چاقو به پویا زدم  و او فرار کرد،  او را تا داخل فروشگاه وی وان دنبال کردم و ضربه های بعدی را به او زدم  و کار را تمام کنم .چون اگر او زنده می ماند به من آسیب می رساند.

به دنبال اظهارات پسر جوان برای وی کیفرخواست صادر و پرونده اش به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد تا به زودی  در دادگاه از خود دفاع کند. این در حالی است که اولیای دم برای وی حکم قصاص خواسته اند.

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها