لمس 13 ساعته مرگ برای زن کرمانی / نجات در تاریکی 5 بامداد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان از ۱۳ ساعت تلاش نیروهای امدادی این جمعیت برای نجات زن گرفتار و آسیب دیده در ارتفاعات منطقه دره کهنو بخش ماهان خبر داد.

«رضا فلاح»  در تشریح جزئیات این خبر بیان کرد: در پی تماس مردمی با سامانه ۱۱۲ جمعیت هلال احمر کرمان مبنی بر مصدومیت یک زن کوهنورد در ارتفاعات منطقه دره کهنو بخش ماهان بلافاصله نیروهای امدادی این جمعیت به محل حادثه اعزام شدند.

وی با اشاره به اعزام نیروهای امدادی این جمعیت در ساعت ۱۵:۴۰ روز (چهارشنبه) به محل حادثه افزود: با توجه به جراحت و مصدومیت فرد آسیب دیده و مسیر طولانی و صعب العبور بودن منطقه کوهستانی بخش کهنو ماهان، این عملیات پس از ۱۳ تلاش بی وقفه در ساعت ۵ بامداد امروز پایان یافت.

۱۳ ساعت تلاش برای نجات فرد آسیب دیده در کوه های ماهان کرمان

فلاح با اشاره به صعود چهار کوهنورد زن به منطقه کوهستانی ماهان بیان کرد: یکی از کوهنوردان بر اثر پرت شدن از ارتفاعات دچار آسیب دیدگی در ناحیه کمر و پا شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان تصریح کرد: نیروهای امدادی فرد آسیب دیده را پس از تثبیت و درمان سرپایی به دامنه کوه انتقال و به نیروهای فوریت های پزشکی اورژانس تحویل دادند.

وی اظهار کرد: در این عملیات ۱۵ نیروی امدادی در قالب چهار تیم امدادونجات کوهستان و پشتیبانی از پایگاه های کوهستان صاحب الزمان، مهران، مرکز کرمان و ماهان به کار گرفته شد./رکنا

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها